Medycyna Piękno Zabiegi Zabiegi chirurgiczne

Blefaroplastyka bez użycia skalpela dzięki urządzeniu PLEXR

powieki

Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek, to zabieg, który optycznie otwiera spojrzenie oraz przywraca twarzy młody wygląd. Polecany jest on osobom doświadczającym problemu luźnych, obwisłych powiek oraz ptozy (opadania powiek). Opadające powieki to nie tylko problem natury estetycznej. W niektórych przypadkach mogą one również przysłaniać oczy i przez to ograniczać właściwe widzenie. Konwencjonalne metody korekcji opadających powiek opierają się na technikach chirurgicznych lub laserowych. Alternatywą dla nich jest zabieg z użyciem generatora plazmy PLEXR, zaliczany do chirurgii nieablacyjnej.

Opadające powieki – przyczyny

Za opadanie powiek odpowiadają różne czynniki. Do najpowszechniejszych z nich zaliczyć można upływ czasu. Po 30 roku życia, cienka i delikatna skóra powiek narażona jest na stopniową utratę swojej sprężystości. Jest to spowodowane naturalnym zmniejszeniem ilości włókien kolagenowych i spadkiem poziomu nawilżenia skóry. Wraz z wiekiem osłabieniu ulegają również mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi, co skutkuje opadaniem powieki.

Opadające powieki mogą być również głównym objawem schorzenia zwanego ptozą. Bywa, że ptoza towarzyszy nam od urodzenia, jednak często pojawia się ona jako następstwo innych chorób (np. cukrzycy) czy uszkodzenia nerwu okoruchowego. Do rozwoju ptozy przyczynić może się także złe oświetlenie w miejscu pracy czy noszenie nieprawidłowo dobranych soczewek kontaktowych. Czynniki te zmuszają nas do stałego mrużenia oczu, w wyniku czego sprzyjają opadaniu powiek.

Jak wygląda operacyjna plastyka powiek górnych?

Tradycyjna plastyka powiek to operacja, podczas której lekarz chirurgicznie wycina nadmiar skóry powiek oraz, opcjonalnie, przepukliny tłuszczowe lub niektóre części powiększonego mięśnia okrężnego oka. Wielu pacjentów podchodzi jednak do tej metody z dużą ostrożnością w obawie przed skutkami ubocznymi operacji i bliznami, jakie po sobie pozostawia. W przypadku korekcji powiek górnych, blizny te mieszczą się w fałdzie powiekowym.

Urządzenie PLEXR na opadające powieki

Pacjenci, którzy pragną odmłodzić i unieść swoje powieki bez użycia skalpela, skorzystać mogą z zabiegu urządzeniem PLEXR. Lekarze z kliniki medycyny estetycznej MedBeauty wyjaśniają, że działanie PLEXR opiera się na generowaniu plazmy (zjonizowanego gazu). Mikrowiązka plazmy oddziałuje na skórę powodując jej sublimację, czyli odparowanie zewnętrznych warstw naskórka. W efekcie zabiegu, skóra ulega znacznemu obkurczeniu, a opadające powieki napinają się i unoszą.

Ta bezpieczna technika nie powoduje krwawienia czy martwicy tkanek, ponieważ plazma działa punktowo, nie naruszając głębszych warstw skóry. W przeciwieństwie do operacyjnej plastyki powiek, nie pozostawia ona również blizn. Pacjent ma możliwość obserwowania efektów zabiegu “na bieżąco” w czasie jego trwania. Cała procedura nie przekracza zwykle 20 minut, a niewielkie strupki, jakie powstają na skutek działania plazmy, znikają po upływie 5-7 dni.

Wskazania do zabiegu z użyciem PLEXR

Generator plazmy PLEXR znajduje swoje zastosowanie w nieinwazyjnym liftingu powiek i wygładzaniu zmarszczek mimicznych wokół oczu, jednak na tym nie kończą się jego możliwości. Z pomocą urządzenia PLEXR możemy odmłodzić nie tylko okolice oczu, ale również całą twarz. Zabieg świetnie sprawdzi się w redukcji nawet głębokich zmarszczek i bruzd (np. zmarszczek palacza), a także przebarwień i zmian skórnych (plamy soczewicowate, brodawki, włókniaki, blizny).

Więcej informacji o przebiegu i cenie plastyki powiek z użyciem urządzenia PLEXR znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *