Medycyna Młodość Piękno U lekarza Zabiegi Zabiegi kosmetyczne Zabiegi laserowe Zdrowie

Fotoodmładzanie skóry – alternatywa dla skalpela

laseroterapia

Nasze ciało zmienia się wraz z biegiem czasu i nie bardzo mamy na to wpływ. Nie możemy zatrzymać ani cofnąć czasu, jedyne co nam pozostało, to troska o swoje zdrowie i profilaktyka. Niestety, nie tylko czas pozostawia na naszym ciele swój ślad, również czynniki zewnętrzne mogą nam zaszkodzić. Słońce sprawia, że na twarzy pojawiają się przebarwienia, warunki atmosferyczne przyczyniają się do pękania naczynek, palenie papierosów tworzy pajęczyny zmarszczek wokół ust. Również hormony mogą nam zaszkodzić – trądzik czy rozszerzone pory to nic innego, jak wynik zaburzonej pracy naszego organizmu. Co zrobić, aby pokonać te wszystkie zmiany skórne, które w żadnym stopniu nas nie upiększają? Zapytaliśmy ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie, jaki zabieg odmładzający mogą polecić osobom, które boją się radykalnych zmian w wyglądzie, a przede wszystkim skalpela? Odpowiedź była szybka: fotoodmładzanie.

Co kryje się pod nazwą ,,fotoodmładzanie”?

Fotoodmładzanie laserowe to zabieg, który wykorzystuje wiązkę światła. Jego skuteczność polega na tym, że ta wiązka może mieć różne długości i dociera do różnych warstw skóry. Dzięki temu tkanki przechodzą kompleksową regenerację. Zabieg jest bezbolesny i trwa maksymalnie godzinę. Polega na przyłożeniu do leczonego obszaru skóry głowicy lasera, który emituje odpowiedniej długości wiązkę światła. Ta z kolei rozgrzewa tkanki i stymuluje kolagen oraz elastynę do zwiększonej produkcji. W efekcie skóra staje się wygładzona, a wszystkie niedoskonałości znikają. Zabieg jest małoinwazyjny i nie wywołuje skutków ubocznych. Po nim należy zwrócić uwagę na zwiększoną pielęgnację skóry oraz unikanie słońca i makijażu.

Fotoodmładzanie jest szczególnie polecane osobom, które na swojej skórze widzą:

 • zmarszczki,
 • przebarwienia,
 • rozszerzone pory,
 • popękane naczynka.

Zabieg jest również z powodzeniem stosowany do modelowania owalu twarzy oraz ujędrniania skóry.

Czy zabieg jest dla każdego?

Przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej należy odbyć konsultację z lekarzem, który decyduje o możliwości przeprowadzenia terapii. Fotoodmładzanie to metoda wyjątkowo bezpieczna i małoinwazyjna, jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jej wykonanie:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,
 • fotodermatozy,
 • nowotwory złośliwe,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu,
 • świeża opalenizna.

Należy powiadomić lekarza o przyjmowanych lekach oraz chorobach, ponieważ tylko szczegółowy wywiad może pozwolić na przeprowadzenie skutecznej terapii, jaką jest fotoodmładzanie.

Fotoodmładzanie Alma Harmony Clear Lift – co sądzi o zabiegu ekspert?

Lekarze z Kliniki Miracki podkreślają, że fotoodmładzanie to idealny zabieg dla osób, które obawiają się inwazyjnych metod liftingujących skórę. Terapia wiązką światła nie uszkadza zewnętrznej warstwy skóry, dzięki czemu nie ma ryzyka powstania poparzeń czy innych obrażeń. Po zabiegu skóra jest widocznie odmłodzona, co zawdzięcza zwiększonej pracy włókien kolagenowych. Fotoodmładzanie jest również zaliczane do zabiegów bankietowych. Oznacza to, że wykonane rano, już wieczorem przynosi efekty. Jest więc dedykowane osobom, którym zależy na szybkich i spektakularnych efektach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o fotoodmładzaniu, wejdź na stronę Kliniki Miracki:

https://klinikamiracki.pl/alma-harmony-clear-lift/

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *