Medycyna U lekarza Zabiegi Zdrowie

Jak skrócić czas prostowania zębów? Poznaj najnowszą metodę!

beauty-1721069_1920

Obawa przed długim i żmudnym leczeniem ortodontycznym to jeden z głównych powodów odwlekania wizyty u ortodonty. Jednak prostowania zębów nie należy się obawiać. Ortodoncja cały czas się zmienia i oferuje nam coraz bardziej skuteczne metody efektywnego (i bardzo szybkiego!) prostowania zębów. Efekty, na jakich nam zależy można osiągnąć w znacznie krótszym czasie niż jeszcze kilka lat temu. Najlepsze gabinety ortodontyczne wprowadzają obecnie innowacyjny aparat Acceledent, który ma szansę zmienić podejście do prostowania zębów na dobre! W jaki sposób? Zaraz się dowiesz!

Prostowanie zębów – ile trwa?

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, oczekiwany czas terapii to zwykle jedno z pierwszych pytań zadawanych ortodoncie. Niestety, nie można na nie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jest to kwestia indywidualna, która zależy od wielu czynników takich jak: rodzaj i stadium wady, zastosowana metoda leczenia, możliwości finansowe, typ aparatu ortodontycznego, umiejętności specjalisty, stosowanie się pacjenta do zaleceń.  Zwykle czas leczenia ortodontycznego z zastosowaniem nowoczesnych technik zamyka się  w okresie od 12 do 18 miesięcy. Czy czas prostowania zębów można skrócić? Oczywiście, że tak! Prekursorskie techniki leczenia ortodontycznego niestety nie są na porządku dziennym w gabinetach polskich ortodontów, ale obserwujemy ogromny postęp na tym polu. W najlepszych gabinetach pacjenci korzystają już nowatorskiego aparatu Acceledent. Pozwala on skrócić czas przesuwania i prostowania zębów nawet o połowę!

Acceledent – to nie jest zwykły aparat ortodontyczny

Aparat Acceledent to rodzaj wibratora, który umieszcza się w jamie ustnej. W jakim celu? Jak opisują stomatolodzy ze Smile Design Clinic w Warszawie, urządzenie posiada system emitujący mikroimpulsy przenikające poprzez korzenie zębów do otaczających je kości. Delikatne i skoncentrowane wibracje (SoftPulse Technology) zwiększają aktywność komórkową i przyspieszają tempo przemieszczania się zębów. Urządzenie służy nie tylko do przyspieszania leczenia ortodontycznego, ale także do redukcji bólu dyskomfortu. Według badań klinicznych, Acceledent zmniejsza nieprzyjemne doznania związane z noszeniem aparatu ortodontycznego lub nakładek do nawet 71%! To wszystko dzięki specjalnej budowie urządzenia. Zasadniczo, składa się ono z 4 części:

  • Aktywator – emituje mikrowibracje
  • Zagryzacz – dopasowuje się do kształtu jamy ustnej pacjenta
  • Ładowarka – służy do monitorowania parametrów zabiegu przez ortodontę
  • Osłona podróżna – zabezpiecza aparat podczas transportu i ułatwia przechowywanie

Zalety systemu Acceledent w leczeniu ortodontycznym

Wśród podstawowych korzyści z używania systemu możemy wymienić:

  • skrócenie czasu leczenia (do 50%)
  • zmniejszenie bólu i dyskomfortu (do 71%)
  • mniejsze ryzyko próchnicy i innych chorób zębów (bakterie próchnicy mają sprzyjające warunki do rozmnażania podczas noszenia aparatu ortodontycznego)
  • komfortowe i bezbolesne użytkowanie
  • kompaktowy rozmiar

Jak ortodonta używa aparatu Acceledent?

Aparat stosuje się już u Pacjentów z bardzo różnorodnymi wadami zgryzu i noszących zarówno stałe aparaty ortodontyczne, jak i aparaty nakładkowe (alignery). Aby osiągnąć pożądane efekty używania urządzenia Acceledent wystarczy używać go przez zaledwie 20 minut dziennych. Jak tłumaczą specjaliści ze Smile Design Clinic – jednej z pierwszych klinik stosujących aparaty Acceledent – tyle wystarczy, aby skutecznie pobudzić cząsteczki kości do wzmożonej pracy. Pacjent otrzymuje urządzenie wraz z osłoną, która ułatwia jego transport i może go zabrać dosłownie wszędzie. Podczas używania aparatu, można gotować, sprzątać czy czytać książkę, ponieważ jego używanie jest komfortowe i nieuciążliwe. Efekty zaś mogą przejść wszystkie oczekiwania. Aparat Acceledent jest dostępny w najlepszych gabinetach ortodontycznych w Polsce i Wielkiej Brytanii.

 

Chciałbyś, aby Twoje prostowanie zębów przebiegało szybko i bezboleśnie? Skontaktuj się ze specjalistami Smile Design Clinic i spytaj o aparat Acceledent!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *