Medycyna Piękno Zabiegi kosmetyczne

Komórki macierzyste – ulepsz siebie za pomocą własnej natury!

Komorki macierzyste w MediArt Clinic

Chcesz zmienić siebie, ale bez konieczności wprowadzania do organizmu chemicznych produktów i implantów? Martwią Cię zmarszczki i utrata młodzieńczego wyglądu, jednak boisz się ingerencji ciał obcych? Nie rezygnuj z siebie, gdyż masz po swojej stronie własny organizm. Komórki macierzyste – przeczytaj o nich i pomyśl o naturalnej rewitalizacji ciała!

Komórki macierzyste – skąd pochodzą, jak działają?

Komórki macierzyste to niewyspecjalizowane i niedojrzałe komórki organizmu ludzkiego, które mają zdolność nieograniczonego podziału i samoodnowy, a także różnicowania się w skórki innych typów. Dają niejako początek kolejnym komórkom, np. krwi, tkanki kostnej czy nerwowej, dlatego wiąże się z nimi wielkie nadzieje w terapii komórkowej i medycynie regeneracyjnej. Coraz więcej mówi się o standardowym wykorzystaniu komórek macierzystych w leczeniu ponad siedemdziesięciu chorób z zakresu onkologii, hematologii i wspomaganiu procesów gojenia oraz naprawy uszkodzonych tkanek. Obecnie są pozyskiwane ze szpiku ludzkiego, krwi pępowinowej i obwodowej. Wykorzystywane są powszechnie w medycynie estetycznej jako droga do zwolnienia procesu starzenia. Jednak specjaliści, także z MediArt Clinic, są zgodni co do tego, że „potencjał wpływu komórek macierzystych na zdolność do odnowy biologicznej tkanek pozostaje wciąż nie do końca odkryty” (https://mediartclinic.pl).

Komórki macierzyste – zastosowanie

W klinikach medycyny estetycznej oraz gabinetach kosmetycznych komórki macierzyste są używane podczas zabiegów odmładzających twarz i szyję. Wspomagają usuwanie blizn i leczenie nadmiernego wypadania włosów. Materiał pobiera się najczęściej z tkanki tłuszczowej lub krwi pacjenta, a następnie, w wyniku odpowiedniego procesu, uzyskuje się mezenchymalne komórki macierzyste. Podaje się je miejscowo, metodą śródskórnych zastrzyków, w dotknięte określonym problemem okolice. Ponieważ materiał pochodzi z organizmu człowieka, nie może być przyczyną reakcji alergicznych ani innych podobnych podrażnień. Własne komórki macierzyste wszczepione w wybrane partie ciała, rozpoznają środowisko, w które zostały wszczepione, i odgadują jego potrzeby. Dzięki temu rozpoczyna się proces regeneracji, a następnie odmładzania. Na naturalny sposób działania komórek macierzystych pacjent musi poczekać od trzech miesięcy do roku, jednak zmiany, choć powolne, dają bardzo dobre efekty cofnięcia czasu starzenia nawet o dziesięć lat.

Komórki macierzyste – zalety i przeciwwskazania

Zabiegi odmładzające z udziałem komórek macierzystych zaleca się osobą pomiędzy 40. a 50. rokiem życia, kiedy efekty starzenia naszych własnych komórek zaczynają być uciążliwe. Ta terapia wpływa stymulująco na skórę, sprawdzając się w wielu obszarach (twarz, szyja, dłonie, dekolt). Przeszczep komórek w usta dodaje im świeżości i soczystości, przywracając niejako utracony z wiekiem kolor. Zabieg można wykonać z użyciem kaniuli (działanie w większych warstwach skóry), a także za pomocą igieł podczas mezoterapii.

Komórki macierzyste, pobrane z krwi obwodowej, nie mogą być jednak implantowane w przypadku ciąży, a także infekcji ogólnoustrojowych. Komórek pobranych z tkanki tłuszczowej nie wszczepia się także cukrzykom i osobom z zaburzeniami krzepliwości.

Jeżeli chcesz poznać szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem tej metody, zajrzyj na stronę specjalistycznej kliniki  https://mediartclinic.pl/komorki-macierzyste-zrodlo-nowego/  lub skontaktuj się telefonicznie.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *