Medycyna U lekarza Zabiegi laserowe

Laserowy lifting miejsc intymnych to szansa na komfortowe, emocjonujące życie i współżycie!

shutterstock_144487549

Współczesna medycyna estetyczna jest na takim poziomie, że nie straszne jej problemy intymne kobiet. Dolegliwości związane z rozluźnioną pochwą lub nietrzymaniem moczu to częste problemy kobiet, szczególnie po ciąży. Dzięki nowoczesnym technikom laserowym możliwe jest szybkie i bezbolesne przywrócenie jakości życia i kontaktów seksualnych. Gabinety medycyny estetycznej oferują zabiegi, które przywracają estetykę i funkcjonalność narządów rodnych przy użyciu lasera.

Kobietą jestem i nic, co kobiece nie jest mi obce

Na barkach płci pięknej spoczywa wiele zadań. Nie tylko dokładają drew do ogniska domowego, dbając o stan gospodarstwa, ale także wspinają się po szczeblach kariery zawodowej – jedną ręką trzymając się drabiny, a drugą kołysząc dziecko do snu. Zanim jednak znajdzie się ono w naszych ramionach, ktoś musi je przez 9 miesięcy nosić pod sercem i transportować wszędzie tam, gdzie mamy ochotę czy potrzebę się udać. Czyjaś skóra i drogi rodne ulegają rozciągnięciu i naderwaniu podczas nieopisanego bólu w czasie porodu. Czas rekonwalescencji, zmiany hormonalne, próby pogodzenia się ze swoją aktualną sylwetką to już dużo dla delikatnej psychiki kobiecej. Gdy następnie okazuje się, że kontakty seksualne z partnerem przestają sprawiać przyjemność obojgu, a pochwa wygląda na rozluźnioną i pojawiają się problemy z nietrzymaniem moczu, mamy ochotę krzyczeć! Na szczęście nasze wołanie usłyszeć mogą specjaliści ginekologii estetycznej Esteticmed w Bydgoszczy i zaradzić naszemu problemowi.

Zespół rozluźnionej pochwy, co to jest?

Syndrom luźnej pochwy to dolegliwość będąca zwykle następstwem ciąży lub kilku ciąż. Naturalny poród testuje wytrzymałość kobiet na ból i zmusza pochwę do maksymalnego rozciągnięcia, aby główka dziecka mogła przejść na drugą stronę. Syndrom ten może być związany również ze zmianami hormonalnymi w czasie menopauzy, przy nadwadze lub u kobiet intensywnie uprawiających sporty. W ten sposób pochwa traci napięcie, zbliżenia z partnerem przestają być przyjemnym doznaniem z powodu braku tarcia, suchości i bólu odczuwanego podczas penetracji. Jest to skutek rozciągnięcia mięśni dna miednicy. Jak sobie z tym poradzić?

Laserowa rewitalizacja i lifting pochwy

Zjawisku rozluźnionej pochwy i problemom związanym z gubieniem moczu można zaradzić poddając się zabiegowi laserowej korekty i liftingowi pochwy. Procedura ta jest przeprowadzana w gabinetach ginekologii estetycznej, m.in. w Esteticmed w Bydgoszczy . Celem zabiegu jest poprawa funkcji seksualnych i estetyki kobiecych narządów płciowych. Na czym polega zabieg?

Przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem i analizuje cytologię. Następnie do wnętrza pochwy wprowadza głowicę lasera, która oddziałując na nią, powoduje pojawienie się mikrourazów. Małe uszkodzenia śluzówki stymulują organizm do regeneracji. Sam zabieg nie jest bolesny.

Jakie są rezultaty?

Laserowy lifting i rewitalizacja pochwy sprzyja podniesieniu samooceny, komfortu i jakości życia seksualnego. Odbudowa błony śluzowej i regeneracja przyczyniają się nie tylko do zwiększenia estetyki i funkcjonalności pochwy, ale też są w stanie wyleczyć dolegliwości związane z gubieniem moczu.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *