Medycyna Młodość Piękno Zabiegi Zabiegi kosmetyczne Zabiegi laserowe

Redukcja blizn potrądzikowych – jak radzić sobie z uporczywymi następstwami trądziku?

usuwanie blizn po tradziku - warszawa

Blizny po trądziku to rodzaj niedoskonałości, który pojawia się najczęściej w wieku młodzieńczym, jednak brak podjęcia odpowiedniego leczenia może sprawić, że z problemem tym będziemy zmagać się również w wieku dorosłym. Blizny potrądzikowe nie stanowią problemu z punktu widzenia medycznego, jednak ich mało estetyczny wygląd może być źródłem wielu kompleksów. W jaki sposób możemy pozbyć się uporczywych blizn potrądzikowych? Najskuteczniejszym sposobem leczenia tej przypadłości jest obecnie laseroterapia przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych. Podpowiadamy, w czym tkwi sekret technologii pikosekundowej!

Leczenie blizn potrądzikowych – na czym to polega?

Blizny potrądzikowe, które należą do grupy blizn zanikowych, znacząco różnią się od blizn, które powstają na skutek urazu, oparzenia czy operacji. W odróżnieniu od blizn przerostowych, które charakteryzuje wypukła struktura, blizny po trądziku mają postać wgłębień na skórze. Dlatego w tym przypadku leczenie blizn potrądzikowych powinno odbywać się przy pomocy metod, które pobudzą skórę do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, w celu wypełnienia powstałych ubytków. I w taki właśnie sposób działają innowacyjne lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico dostępne warszawskiej Klinikce Miracki.

Redukcja blizn potrądzikowych laserem pikosekundowym

Na rynku znajduje się kilka różnych rodzajów laserów, które sprawdzają się przy leczeniu blizn potrądzikowych. Dlaczego zatem warto w tym przypadku w szczególności zwrócić uwagę na lasery pikosekundowe? PicoSure i Discovery Pico to prawdziwe odkrycie współczesnej medycyny estetycznej. Lasery działają w głębokich warstwach skóry, nie narażając otaczających tkanek na uszkodzenia. Najkrótsza obecnie (pikosekundowa) wiązka światła laserowego ma bardzo krótki kontakt ze skórą, dzięki czemu nie naraża jej na przegrzanie, a tym samym ból i długi okres rekonwalescencji. Lasery pikosekundowe wnikają w głębokie warstwy skóry, pobudzając jej komórki do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra zagęszcza się w naturalny sposób i zyskuje na sprężystości. Warto zaznaczyć, że terapia przy pomocy laserów pikosekundowych idealnie radzi sobie również z innym rodzajem pozostałości po trądziku, a mianowicie przebarwieniami. W tym przypadku laser prowadzi do rozbicia nadmiaru barwnika skóry na mikroskopijne elementy, które nasz organizm jest już w stanie samodzielnie usunąć.

Laserowe usuwanie blizn po trądziku – efekty

Laseroterapia przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych przynosi widoczne i szybkie efekty w walce z bliznami potrądzikowymi. Pojedyncza procedura zabiegowa trwa zazwyczaj kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, z zachowaniem całkowitego komfortu dla pacjenta. Dla uzyskania optymalnych wyników terapii, niezbędne jest jednak jej kilkukrotne powtórzenie – ok. 3-6 zabiegów, w odstępach 4-6 tygodniowych. Pierwsze efekty będą widoczne już po kilkunastu dniach od przeprowadzenia pierwszego zabiegu.

Zainteresował Cię ten zabieg? Dowiedz się więcej na temat usuwania blizn potrądzikowych laserem pikosekundowym w warszawskiej Klinice Miracki i zawalcz o piękną skórę!

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *