Medycyna Zabiegi Zabiegi kosmetyczne

Lifting wolumetryczny – poznaj nowe możliwości odmładzania twarzy

liftingwolumeryczny

Wraz z wiekiem nasza twarz zmienia swoje rysy – zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki, a skóra traci pierwotną jędrność. Jednym z nowoczesnych sposobów na odzyskanie młodzieńczego wyglądu jest lifting wolumetryczny twarzy. Poznajmy jego zastosowanie.

Wolumetria twarzy – na czym polega?

Wolumetryczny lifting twarzy umożliwia uzyskanie efektu odmłodzenia. Pozwala na przywrócenie objętości twarzy oraz zniwelowanie różnych mankamentów.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu specjalnego preparatu pod skórę za pomocą cienkiej, tępo zakończonej igły, wprowadzanej przez niewielkie nacięcie skóry (1,5 mm). Podczas iniekcji pacjent może odczuwać delikatne rozpieranie, dlatego przed wykonaniem liftingu lekarz proponuje podanie odpowiedniego znieczulenia miejscowego. W celu dokładnego rozprowadzenia podanego implantu, na koniec zabiegu wykonuje się masaż. Bezpośrednio po wykonaniu liftingu pacjent może wrócić do normalnej, codziennej aktywności.

Specjaliści z Centrum Medycznego Bieńkowski w Bydgoszczy informują, że do zabiegu używają nowoczesnych produktów, takich jak: Voluma Corneal oraz SubQ. Są to preparaty oparte na bazie kwasu hialuronowego. Charakteryzują się one wysoką gęstością, dzięki czemu zapewniają długotrwały i doskonały efekt naturalnego wypełnienia odpowiednich części twarzy. Implanty są elastyczne, miękkie, a także nie wyczuwalne po podaniu pod skórę. Zaletą tych preparatów jest również samoistne wchłanianie, bez pozostawiania żadnych zgrubień.

 • Voluma Corneal to nowoczesny preparat, w postaci żelu przeznaczony do korygowania konturów twarzy. Pozwala na uzyskanie efektu jędrnej skóry twarzy oraz przywrócenie jej naturalnej młodzieńczej objętości.
 • Restylane SubQ jest produktem służącym do korekcji kształtu i odmłodzenia różnych partii twarzy. Daje bardzo naturalny efekt nadania objętości tkankom twarzy. Jest to preparat bardzo bezpieczny nie wywołujący reakcji alergicznych.

Efekty po zabiegu

Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się przez około 18-24 miesiące. Skóra staje się widocznie napięta i odmłodzona, a twarz odzyskuje utraconą objętość. Lifting wolumetryczny pozwala także na zredukowanie zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych.

Wskazania do przeprowadzenia liftingu wolumetrycznego

 • modelowanie policzków
 • uwydatnienie kości policzkowych
 • wypełnienie tzw. doliny łez
 • modelowanie podbródka
 • modelowanie nosa
 • wypełnianie zagłębień w okolicy skroni

Przeciwwskazania do wykonania liftingu wolumetrycznego

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • stany zapalne i choroby skóry
 • choroby nowotworowe

Lifting wolumetryczny to doskonały sposób na odmłodzenie twarzy – odbudowanie jej objętości oraz poprawę konturów. Zabieg poleca się osobom, których skóra na skutek procesów starzenia się stała się wiotka i zaczęła nieestetycznie opadać. Można wykonać go także u młodszych osób, które chcą poprawić lub uwydatnić kontury swojej twarzy. Lifting wolumetryczny daje natychmiastowy efekt młodej i zdrowej skóry. Nowoczesne preparaty, wykorzystywane podczas zabiegu, są bezpieczne oraz dają naturalne efekty.

Więcej informacji na temat liftingu wolumetrycznego twarzy znajdziemy na stronie chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *