Medycyna Młodość Piękno Zabiegi Zabiegi chirurgiczne

Lipotransfer – zabieg przyszłości

lipotransfer

Czy czasem, stojąc przed lustrem, patrzyłaś na siebie krytycznie, marząc o tym, aby kolejna czekolada czy pizza odkładała się w biuście, zamiast na udach i brzuchu? Gdybyś tylko mogła wybierać… A co, jeśli to możliwe? Co więcej – gdyby tkanka, która już powstała w niepożądanym obszarze, mogła zostać przetransportowana w znacznie lepsze miejsce? To wcale nie fantazja – to rzeczywistość! Na tym właśnie polega zabieg lipotransferu! Nie wierzysz? Przekonaj się, jak możesz kompleksowo zadbać o swój wygląd w klinice Bieńkowscy Clinic!

Lipofilling – na czym polega przeszczep tłuszczu?

Lipotransfer w uproszczeniu nazywa się czasem przeszczepem tłuszczu. To połączenie klasycznej liposukcji z wszczepieniem pozyskanej w ten sposób od pacjenta tkanki w wybraną partię ciała. Dzięki temu możliwe jest wyszczuplenie jednego obszaru z jednoczesnym:

  • wymodelowaniem innej partii, np. powiększeniem biustu czy pośladków,
  • wykonaniem naturalnego liftingu twarzy poprzez wypełnienie tkanki w miejscach, w których straciła jędrność i objętość (tzw. korekta wolumetrii),
  • odżywieniem skóry – wszystko dzięki obecności w pobranej tkance tłuszczowej komórek macierzystych,
  • zmniejszeniem widoczności blizn – zabieg wykonuje się w podobny sposób, jak lipofilling twarzy, mający na celu jej odmłodzenie. Tkanka tłuszczowa wypełnia bliznę, wygładzając skórę w miejscu ubytku,
  • wygładzeniem zmarszczek i bruzd związanych z naturalnymi procesami starzenia tkanki oraz będących objawem tzw. fotostarzenia.

Sam efekt wypełnienia może poniekąd przypominać ten uzyskany za pomocą sztucznych wypełniaczy, np. tych opracowanych na bazie kwasu hialuronowego. Niewątpliwą zaletą zastosowania tkanki tłuszczowej pobranej od pacjenta jest jednak jej pełna biokompatybilność. Dzięki temu ryzyko odrzucenia lub wystąpienia reakcji alergicznej spada właściwie do zera. Co więcej, przeszczepione komórki ponownie unaczyniają się w miejscu wszczepu, dzięki czemu efekt lipotransferu jest wyjątkowo trwały.

Lipotransfer – czy warto się na niego zdecydować?

Lipotransfer należy do najbardziej efektywnych i jednocześnie efektownych zabiegów medycyny estetycznej. Jego przeprowadzenie niesie ze sobą zarówno efekt czasowy (odżywienia tkanek), jak i trwały (wymodelowania czy liftingu). Jednak zanim się na niego zdecydujemy, warto uważniej rozważyć pewne aspekty tej procedury:

  • choć sam zabieg jest stosunkowo bezpieczny, ze względu na swoją specyfikę stanowi spore obciążenie dla organizmu. Pacjent poddaje się w tym samym czasie dwóm procedurom,
  • mimo że najczęściej lipofilling wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, czasem konieczne jest zastosowanie narkozy,
  • sam zabieg nie trwa długo, bo zaledwie 1-1,5 godziny, jednak nie można nazwać go lunchowym, ze względu na konieczny okres rekonwalescencji. Zazwyczaj trwa on do dwóch tygodni, podczas których w miejscach pobrania tkanki tłuszczowej występują zasinienie i obrzęk.

Zalecenia pozabiegowe ustalane są indywidualnie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na cechy zarówno pacjenta, jak i wybranego typu procedury. Dlatego niezwykle ważny jest właściwy wybór profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic mogą poszczycić się nie tylko właściwym doświadczeniem, lecz także opracowaniem autorskich metod, zwiększających skuteczność lipotransferu, m.in. przez łączenie go z zabiegiem wykorzystującym osocze bogatopłytkowe, co przyspiesza gojenie oraz wspomaga unaczynienie przeszczepionych tkanek.

Pragniesz kompleksowo zadbać o urodę – wymodelować ciało, odmłodzić twarz czy zmniejszyć widoczność blizn? Umów się na konsultację w Bieńkowscy Clinic i pokochaj nową siebie!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *