Medycyna Młodość Piękno Zdrowie

Oczyszczanie twarzy latem. Jak oczyścić twarz w ciepłe dni?

liftingwolumeryczny

Peeling kawitacyjny, peeling enzymatyczny, mikrodermabrazja, oxybrazjaoczyszczanie twarzy stawia nas przed podjęciem wyboru spośród naprawdę wielu możliwości. O ile zimą i jesienią peeling twarzy może być dostosowany wyłącznie do potrzeb naszej skóry, o tyle oczyszczanie twarzy latem rządzi się już innymi prawami. W tym artykule podpowiemy Ci, jak oczyścić twarz, kiedy za oknem intensywnie świeci słońce, a skala w termometrze pokazuje coraz wyższe temperatury. Przekonajmy się, jakie sposoby są dla nas najbardziej korzystne, a których powinniśmy zdecydowanie unikać.

Oczyszczanie twarz latem – czemu powinno być wyjątkowe?

Jak już powszechnie wiadomo, promieniowanie słoneczne, promieniowanie UV, wpływa na skórę niezwykle wysuszająco. Im jesteśmy starsi, tym bardziej powinniśmy na to uważać. Wysuszona skóra produkuje znacznie mniej kolagenu, przez co twarz traci swoją pierwotną elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się coraz głębsze i bardziej widoczne. Na takie nieprzyjemne skutki działania promieni słonecznych narażona jest skóra każdego typu (oczywiście skóra sucha jeszcze bardziej). Wyobraźmy więc sobie, co dzieje się z naszą twarzą, kiedy podczas oczyszczania pozbawiamy jej wierzchniej warstwy naskórka. Złuszczająca się skóra oznacza zmniejszoną barierę ochronną przed słońcem. W konsekwencji możemy poparzyć, mocno wysuszyć i podrażnić naszą cerę.

Oczyszczanie twarzy latem – tego unikaj

Właśnie ze względu na ten negatywny wpływ słońca na naszą skórę, niektóre zabiegi na twarz powinni być całkowicie wykluczone na czas wiosenno – letni. Należą do nich przede wszystkim:

  • mikrodermabrazja – ta bardzo mocno złuszcza naskórek twarzy, przez co promienie słoneczne mogą przeniknąć głęboko w głąb skóry. Skutkiem tego może być powstanie przebarwień, a także intensywne przesuszenie skóry.
  • peelingi mechaniczne – zdecydowana większość peelingów mechanicznych ma silne działanie złuszczające. Ryzyko wystąpienia powikłań jest podobne jak przy zabiegu mikrodermabrazji.

Oczyszczanie twarzy latem – oxybrazja

Wyjątkiem wśród peelingów mechanicznych jest oxybrazja. Polega ona na delikatnym złuszczaniu naskórka za pomocą tlenu i soli fizjologicznej. Sól fizjologiczna wykorzystywana jest do łagodzenia stanów zapalnych skóry oraz jej zmiękczenia i nawilżenia. Tlen działa odbudowująco na naczynia włosowate oraz włókna kolagenowe. Dezynfekuje i hamuje rozwój trądziku. Ta metoda należy do zabiegów małoinwazyjnych, dlatego może być wykonywana także w pełni lata.

Oczyszczanie twarzy latem – co poza tym?

Troszcząc się o stan naszej skóry latem, pamiętajmy, że oczyszczanie to tylko niewielki fragment pielęgnacji. Najważniejszą czynnością jest codzienne nawilżanie twarzy. Wychodząc na zewnątrz, wystawiając naszą skórę na działanie promieniowania słonecznego, nie możemy zapomnieć o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Na skórę twarzy zaleca się nakładanie kremów z filtrem 50. W ten sposób unikniemy przesuszenia skóry, a także wystąpienia ewentualnych przebarwień i nieprzyjemnych zaczerwienień.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *