Medycyna Piękno Zabiegi Zabiegi laserowe Zdrowie

Pozbądź się pajączków z laserem Alma Harmony XL PRO iPixel Dye-VL!

odmladzanie

Teleangiektazje, w postaci poszerzonych naczyń krwionośnych prześwitujących przez skórę, zwanych potocznie ,,pajączkami” na twarzy czy nogach, to problem nie tylko natury estetycznej, może też sygnalizować początki chorób, takich jak niewydolność żylna czy trądzik różowaty. Gdy pojawią się pierwsze objawy, nie należy ich lekceważyć i natychmiast podjąć odpowiednie kroki w kierunku leczenia.

Jakie są przyczyny występowania zmian naczyniowych?

Na poszerzanie naczyń krwionośnych w szczególności są narażone osoby o cerze wrażliwej i naczynkowej, charakteryzującej się rozszerzonymi naczynkami włosowatymi. Tendencja do pękania naczynek może mieć podłoże genetyczne, może być też skutkiem zaburzeń hormonalnych i krążeniowych, schorzeń przewodu pokarmowego lub nadciśnienia tętniczego. Na występowanie zmian naczyniowych mają szkodliwy wpływ także nadmierne wystawianie się na działanie promieniowania UV, dieta bogata w ostre przyprawy, niekorzystne czynniki zewnętrzne, tj. zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura oraz silny wiatr.

Pierwszym etapem pojawiania się pajączków jest zaczerwienie twarzy wywołane przez rumień. Następnie pajączki są coraz bardziej widoczne w postaci siatki cienkich żyłek, aż w końcu pękają, zlewając się w czerwoną plamę.

Jak leczyć i zapobiegać?

Profilaktyka, szczególnie w przypadku osób o cerze naczynkowej, jest bardzo istotna, żeby uchronić się przed poszerzaniem naczyń krwionośnych. W zapobieganiu pękania pajączków specjaliści polecają regularne ćwiczenia fizyczne, poprawiające krążenie, ubogacenie diety w produkty z wit. C, cynkiem, fosforem oraz preparaty z rutyną, unikanie promieniowania UV, a także stosowanie odpowiedniej pielęgnacji przeznaczonej dla skóry naczynkowej. Nie da się wyleczyć tego typu zmian sposobami domowymi. Najskuteczniejsze w leczeniu są zabiegi medycyny estetycznej, wśród których polecana jest laseroterapia. Wśród najbardziej efektywnych laserów wyróżnia się laser Alma Harmony XL PRO iPixel Dye-VL.

Na czym polega działanie Alma Harmony XL PRO iPixel Dye-VL?

Zapytaliśmy specjalistów z Kliniki Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm Warszawa o zabieg Alma Harmony XL PRO iPixel Dye-VL. Jak tłumaczą eksperci, Alma Harmony XL PRO to multiaplikacyjna platforma laserowa, wyróżniająca się wszechstronnością działania, która dzięki wymienialnym głowicom pomaga w leczeniu różnorodnych problemów, w tym blizn, zmarszczek, zmian naczyniowych czy przebarwień. Głowica iPixel Dye-VL wykorzystuje działanie najnowszej technologii i została stworzona przede wszystkim w celu likwidacji zmian o podłożu naczyniowym w postaci rumienia czy pajączków, trądziku różowatego, przebarwień, naczyniaków płaskich czy tzw. ,,winnych” plam. Działanie lasera opiera się na wypuszczaniu wąskopasmowego, pulsacyjnego źródła światła, które wnika w głębokie warstwy skóry właściwej i oddziałuje na melaninę i hemoglobinę w celu uszkodzenia starych komórek i pobudzenia do powstania nowych. Następnie zachodzą procesy naprawcze, w tym produkcja nowego kolagenu. Urządzenie iPixel Dye-VL wyposażone jest w trzy filtry, utrzymujące światło w jednym zakresie 500-600 nm oraz kontrolujące głębokość i ilość mikrouszkodzeń. Zabieg z wykorzystaniem technologii laserowej Alma Harmony XL PRO jest bezpieczny i mało inwazyjny – laser nie narusza naskórka, nie powoduje ran i jest niemal bezbolesny, dlatego nie ma okresu rekonwalescencji, a pacjent od razu po przeprowadzonej procedurze może wrócić do codziennych aktywności.

Jakie są efekty zabiegu?

Efekty zabiegu laserem Alma Harmony XL PRO iPixel Dye-VL są długotrwałe i widoczne niemal po pierwszej sesji, jednak dla pełnych efektów zaleca się powtórzenie kuracji w 1-3 sesjach w kilkutygodniowych odstępach. Dzięki terapii można skutecznie usunąć objawy zmian skórnych w postaci teleangiektazji, trądziku różowatego, przebarwień, blizn, a także widocznie odmłodzić i ujędrnić skórę.

Terapia laserem Alma Harmony XL PRO iPixel DYE-VL przeprowadzana jest m.in. w Klinice Arte Derm w Warszawie.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *