Medycyna Młodość Piękno Zabiegi Zabiegi kosmetyczne

Poznaj rewolucyjny zabieg Ultraformer III

ultraformer1

Wraz z upływem czasu nasza skóra traci swoją jędrność, ze względu na coraz mniejsze wytwarzanie kolagenu. Kiedy zauważamy na ciele pierwsze oznaki starzenia się, bardzo często nasza samoocena drastycznie spada. Nie można zatrzymać upływającego czasu, ale dzięki zabiegom medycyny estetycznej, da się zahamować proces utraty elastyczności skóry. Warto wiedzieć, że współcześnie jedynym wyjściem z tej sytuacji nie jest operacja plastyczna. Innowacyjny zabieg Ultraformer III pozwala uzyskać efekt liftingu bez użycia skalpela.

Ultraformer III – nowość wśród zabiegów medycyny estetycznej

Ultraformer to jeden z najnowocześniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wykorzystuje się go do przeprowadzenia bezinwazyjnego liftingu twarzy oraz wybranych partii ciała. W efekcie pozwala na odmłodzenie, ujędrnienie skóry, a także wymodelowanie sylwetki. Podczas zabiegu wykorzystuje się urządzenie Ultraformer, które swoje działanie opiera na technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Podczas przykładania głowicy do ciała, przy pomocy fali ultradźwiękowej, podgrzaniu ulegają tkanki skóry, mięśni i tłuszczu. W efekcie dochodzi do powstania mikrouszkodzeń na skórze, które pobudzają ją do produkcji nowego kolagenu. Taki zabieg dostępny jest m.in. w warszawskiej Klinice Melitus. Eksperci podkreślają, że może być stosowany zarówno u kobiet i mężczyzn, którzy zmagają się z problemem utraty elastyczności skóry.

Wskazania do wykonania zabiegu Ultraformer III

 • Wiotkość skóry w różnych partiach ciała.
 • Pierwsze oznaki starzenia się, zmarszczki.
 • Utrata elastyczności skóry po ciąży lub odchudzaniu.

Przebieg zabiegu Ultraformer III

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadza się konsultację lekarską, podczas której pacjent mówi o swoich oczekiwaniach, a specjalista ocenia stan skóry. Końcówka urządzenia  pozwala na dostosowanie różnych głębokości działania na tkanki, co wpływa na efektywność przeprowadzanego zabiegu. Przed liftingiem osobom o niskim progu bólowym, proponuje się posmarowanie skóry kremem znieczulającym. Dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog  z Kliniki Melitus dodaje, że zabieg odznacza się dużym bezpieczeństwem dla pacjenta, nie wywołuje także skutków ubocznych. Niekiedy może pojawić się jedynie niewielkie, chwilowe zaczerwienienie.

Podczas zabiegu głowica urządzenia przykładana jest do ciała pacjenta, wówczas odczuwa on delikatne ciepło. Czas zabiegu uzależniony jest od partii ciała, na jakiej zostaje wykonywany (zazwyczaj około 1-2 godzin).

Efekty po zabiegu Ultraformer

Już po jednym zabiegu widać znaczną poprawę kondycji skóry. W przeciągu 2 miesięcy zauważalne są pełne efekty – zwiększa się jej jędrność. Twarz i ciało odzyskują elastyczność i młody wygląd.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • stany zapalne skóry, rany,
 • ciąża,
 • choroby nowotworowe.

Zalety zabiegu

 • Może być wykonywany na skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz innych częściach ciała.
 • Przywraca skórze jędrność.
 • Pobudza produkcję kolagenu.
 • Może być przeprowadzany o każdej porze roku.
 • Efekty po zabiegu są długotrwałe.

Ultraformer III to nowoczesny zabieg, który pozwoli na osiągnięcie efektu liftingu bez użycia skalpela. Więcej informacji na temat zabiegu na stronie klinikamelitus.pl.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *