Medycyna Piękno Zabiegi Zabiegi laserowe Zdrowie

Zabiegi najbardziej wszechstronnym i najnowocześniejszym systemem laserowym – Cutera Enlighten 3

odmladzanie laserowe

Rewolucyjne zastosowanie lasera z możliwością pracy w technologii piko- i nanosekundowej. Połączenie kilku funkcjonalności w jednym urządzeniu oraz wielofunkcyjne działanie sprawiają, że laser Cutera Enlighten 3 należy do najnowocześniejszych i najbardziej wszechstronnych medycznych systemów laserowych. Dlaczego ta metoda została doceniona przez wielu lekarzy medycyny estetycznej i dermatologii, a także pacjentów? Czym charakteryzuje się ta technologia?

Cutera Enlighten 3 – trzy lasery w jednym urządzeniu

Amerykański ENLIGHTEN TRIPLEX PICO od firmy CUTERA stanowi ewenement wśród systemów PICO i pozwala na zróżnicowane działanie, które ma trzy różne zastosowania. Dzięki temu lekarz może pracować zarówno w technologii piko-, jak i nanosekundowej, w trybie klasycznym oraz frakcyjnym. Urządzenie posiada również końcówkę frakcyjną, zwiększającą głębokość działania, a tym samym poprawiającą efekty zabiegu. Terapia laserem Enlighten zwiększa zakres zabiegu, a także jego skuteczność – dzieje się tak dzięki możliwości pracy w różnych trybach oraz dostosowaniu parametrów indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Wielofunkcyjne działanie lasera Cutera Enlighten 3

Laser Cutera Enlighten 3 jest pierwszą wielozadaniową platformą laserową, która bazuje na piko- oraz nanosekundowych impulsach o zróżnicowanej długości fal. Ten najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny medyczny system laserowy klasy premium pozwala na wielofunkcyjne działanie obejmujące:

  • usuwania niechcianych tatuaży,
  • rewitalizację skóry,
  • leczenie zmian barwnikowych oraz blizn.

Terapia ENLIGHTEN PICO + NANO – usuwanie tatuażu

Laser  Cutera Enlighten 3 można wykorzystać do terapii ENLIGHTEN PICO + NANO, która pozwala na szybkie, bezpieczne i skuteczne działanie na każdy typ i kolor tatuażu, a także makijażu permanentnego. Wykorzystanie tego rozwiązania i przeprowadzenie zabiegu przez doświadczonego specjalistę daje gwarancję usunięcia niechcianego tatuażu przy zachowaniu bezpieczeństwa i braku możliwości pozostawienia przebarwień czy blizn. Eksperci z Bieńkowscy Clinic podkreślają, że liczba zabiegów niezbędnych do usunięcia tatuażu zależy od jego koloru, wielkości oraz głębokości. Najczęściej potrzebnych jest 3-6 zabiegów, czasem jednak nawet 8. Ta metoda usuwania tatuażu nie jest całkowicie wolna od bólu, jednak warto podkreślić, że jest mniej odczuwalny niż inne tego typu sposoby. W celu zminimalizowania bólu pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe.

Terapia Pico GENESIS – sposób na leczenie przebarwień

Początkowo laser Cutera Enlighten 3 był stworzony z myślą o usuwaniu tatuaży, jednak szybko okazało się, że jego wielofunkcyjność i nowoczesność mogą być z powodzeniem wykorzystane na innych polach. Dzięki temu powstała terapia Pico GENESIS dedykowana pacjentom, którzy chcą pozbyć się przebarwień – tych posłonecznych, hormonalnych, jak i barwnikowych, a także poddać skórę zabiegom rewitalizującym. Dzięki niej można skutecznie zredukować objawy fotostarzenia, a także widocznie wyrównać koloryt, aby cieszyć się bardziej promiennym wyglądem skóry. Terapia jest bezbolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Wystarczą dwa lub trzy krótkie zabiegi, aby móc cieszyć się widocznymi efektami.

Terapia Pico MLA – głęboka przebudowa skóry

Dzięki zastosowaniu soczewki frakcyjnej laser Cutera Enlighten 3 można wykorzystać do głębokiej przebudowy skóry, co daje efekt odmłodzenia, ujędrnienia, a także usunięcia rozstępów i blizn. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a jego efekty zadowalające. Skóra po zastosowaniu tej metody zostaje widocznie wygładzona, a zmarszczki i niedoskonałości są zniwelowane. Rezultaty uzyskać można już po jednym zabiegu, jednak leczenie głębokich zmian wymaga serii od 3 do 5 zabiegów z zachowaniem odpowiednich odstępów.

Więcej o terapii laserem Cutera Enlighten 3 można dowiedzieć się w Bieńkowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *