Piękno Zabiegi Zabiegi laserowe

Epilacja laserowa Laserem Vectus, co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję!

pozbądź się włosków dzięki Beauty Skin

Zwiewne mini spódniczki, krótkie spodenki czy kostiumy kąpielowe. To właśnie one królują na rozgrzanych latem ulicach, jednak nim zdecydujemy się na ich założenie, musimy zadbać, by nasze nogi wyglądały idealnie. Piękne nogi są nie tylko długie i szczupłe, ale przede wszystkim gładkie, aby zapewnić swojej skórze jedwabistość na lata, warto zdecydować się na zabieg laserowego usuwania zbędnego owłosienia laserem Vectus dostępny w klinikach Beauty Skin.

W jaki sposób działa laser Vectus?

Vectus to laser diodowy, który emituje pojedyncze wiązki promieni pochłaniane przez barwnik włosa i uszkadzające jego cebulkę. 

Stworzony przez firmę Palomar Medical Technologies mechanizm pozwala na trwałe usunięcie nawet krótkich i bardzo jasnych włosów bez jednoczesnego uszkodzenia skóry.

Diodowy laser Vectus został wyposażony w najnowocześniejszy na rynku czujnik poziomu melaniny, który pozwala dobrać indywidualne dla każdego pacjenta parametry wiązki światła, dzięki czemu uszkadza ona jedynie cebulki włosów, nie wpływając na otaczające je tkanki.

Jakie nowoczesne rozwiązania zastosowano w laserze Vectus?

Laser Vectus to jeden z najnowocześniejszych produktów przeznaczonych do epilacji laserowej ciała. Został opracowany w sposób, który zapewnia użytkownikowi szybkość i dokładność zabiegu, a także prawie całkowitą jego bezbolesność.

Aby osiągnąć takie efekty, firma Polmar wykorzystała trzy innowacyjne systemy:

 1. Skintel- automatyczny system badania poziomu melaniny w skórze.
 2. Advanced Contact Cooling- system chłodzący skórę, który łagodzi nieprzyjemne i bolesne odczucia, które mogą towarzyszyć zabiegowi.
 3. Photon RecyclingSM- to technologia wykorzystująca światło w naturalny sposób odbite od skóry do uszkodzenia cebulek włosów.

Jak przebiega zabieg epilacji laserowej?

Każdy zabieg epilacji poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której ustala się najważniejsze parametry włosów, takie jak: grubość, gęstość na obszarze zabiegowym oraz długość. Następnie za pomocą systemu Skintel dokonuje się analizy fenotypicznej skóry, której wyniki wprowadzone zostaną do systemu lasera Vectus. Profesjonalista wykonujący zabieg wybiera odpowiednią głowicę, którą następnie przykłada do skóry w miejscach, z których chcemy pozbyć się włosów. Zabieg jest bardzo szybki, w przypadku depilacji pleców trwa zaledwie 4 minuty.
Po zakończeniu może pojawić się zaczerwienienie skóry, które wchłonie się samoistnie.

Jak długo trwa terapia?

Włosy nie rosną równomiernie i w danym momencie tylko część z nich jest w fazie rozwoju, dlatego, jeśli pragniemy zapewnić sobie idealnie gładką skórę, należy wykonać 4-6 zabiegów. Zwykle wykonuje się je w przedziale od 4 do 10 tygodni w zależności od struktury włosa.

Nie tylko nogi, gdzie jeszcze możemy wykorzystać laser Vectus?

Ponieważ urządzenie wyposażone jest w dwie wymienne głowice, możliwe jest wykorzystanie lasera praktycznie na każdej części ciała w tym również na twarzy oraz w okolicach bikini.

Przeciwwskazania do epilacji laserem Vectus:

 • świeża opalenizna (gdy minął mniej niż miesiąc od ostatniego opalania)
 • okres ciąży oraz karmienia piersią
 • niektóre choroby takie jak: epilepsja, łuszczyca, bielactwo, cukrzyca
 • rozrusznik serca
 • świeże zabiegi chirurgiczne
 • leki oraz zioła fotouczulające (np. ibuprofen, rumianek, dziurawiec)
 • terapia retinoidami
 • leki obniżające ciśnienie krwi

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej o epilacji laserowej, zabiegi najnowocześniejszym i najbezpieczniejszym laserem Vectus wykonywane są w Warszawskich oraz Radomskich klinikach Beauty Skin.

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *