Makijaż Piękno

Garnier płyn micelarny 3w1 – sprawdź, jak wykonać demakijaż i oczyścić twarz za pomocą jednego produktu

odmladzanie twarzy nicmi liftingujacymi - dr Kepa

Codzienne oczyszczanie twarzy to sposób na piękną i zdrową cerę. Dokładne usuwanie zanieczyszczeń oraz makijażu zapewnia skórze możliwość regeneracji i sprawia, że może oddychać. Także produkty pielęgnacyjne nałożone na dokładnie oczyszczoną twarz będą działać lepiej. Natomiast zaniedbanie codziennego demakijażu może skutkować pojawieniem się niedoskonałości oraz pogorszeniem się kondycji skóry. Dlatego warto pamiętać o tym, by codziennie rano i wieczorem oczyszczać twarz. To tylko chwila i nie trzeba używać do tego kilku produktów, można poprzestać na jednym – Garnier płyn micelarny 3w1 to kosmetyk, który zastępuje żel do mycia twarzy, tonik oraz mleczko do zmywania makijażu.

Garnier płyn micelarny 3w1 – jak to działa?

Płyn micelarny – co to jest? Jest to kosmetyk, który może z powodzeniem zastępować produkty do oczyszczania twarzy i demakijażu. Jak to możliwe, że jeden produkt działa tak skutecznie? Tajemnica tkwi w micelach – niewielkich cząsteczkach, które znajdują się w płynie micelarnym. To właśnie one odpowiadają za przyciąganie nadmiaru sebum, zanieczyszczeń oraz cząsteczek kosmetyków z naszej twarzy. Micele pochłaniają przyciągnięte cząsteczki, a skóra staje się oczyszczona i odświeżona.

Jak działa na skórę płyn micelarny?

Produkt ten przede wszystkim dokładnie oczyszcza cerę z zanieczyszczeń, a dodatkowo:

 • działa oczyszczająco,
 • usuwa makijaż, pozostawiając skórę gładką i odświeżoną,
 • odświeża cerę i przygotowuje ją rano na przyjęcie makijażu,
 • delikatnie myje skórę, nie podrażniając jej i nie niszcząc bariery hydrolipidowej,
 • nawilża,
 • przywraca odpowiednie pH skórze.

Dla kogo odpowiedni jest tego rodzaju płyn?

Stosować mogą go wszyscy, zarówno osoby o cerze wrażliwej, jak i tłustej czy normalnej. Płyn micelarny oczyszcza twarz i pozwala na wyeliminowanie wody, co jest ważne w przypadku cery bardzo wrażliwej na podrażnienia. Warto dobrać do swoich potrzeb odpowiedni płyn micelarny. Garnier ma w swojej ofercie kilka rodzajów płynów dostosowanych do potrzeb różnych typów skóry:

 • płyn do skóry normalnej i mieszanej,
 • płyn do skóry wrażliwej,
 • płyn z olejkiem arganowym, który usuwa także wododporny makijaż.

Płyn micelarny – jak stosować ten kosmetyk?

Produkt od Garnier, płyn micelarny 3w1, jak i każdy inny płyn, można stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Poranne przemycie twarzy odświeży ją oraz przygotowuje do nałożenia makijażu. Natomiast wieczorne użycie zmyje makijaż, usunie zanieczyszczenia, które przez cały dzień zebrały się na skórze i oczyści twarz, przygotowując ją do nocnej regeneracji.

Jak używać płynu micelarnego Garnier?

 • Nanieś nieco produktu na wacik kosmetyczny,
 • przemyj delikatnie twarz, pamiętając o tym, by nie pocierać za mocno, bo może to prowadzić do podrażnień,
 • w przypadku makijażu oka, warto przyłożyć płatek na chwile do powiek, a następnie delikatnie przetrzeć, aby usunąć kosmetyki,
 • przemywanie należy powtarzać do momentu aż płatek nie będzie całkowicie czysty.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *