Młodość Piękno

Jak odmłodzić twarz bez skalpela? Wypróbuj nici liftingujące!

odmladzanie twarzy nicmi liftingujacymi - dr Kepa

Metod odmładzania skóry jest nieskończenie wiele, ale niestety większość z nich wymaga inwazyjnych zabiegów z użyciem skalpela. Jednak dzięki postępom medycyny estetycznej, powstają coraz lepsze metody bezoperacyjnego liftingu twarzy. Ogromnym zaufaniem specjalistów cieszą się nici liftingujące. Zabieg należy do stosunkowo prostych i wyjątkowo bezpiecznych. Efekty stosowania Nici PDO są spektakularne, a jednocześnie wyjątkowo naturalne i estetyczne.

Nici PDO – co to takiego?

Wyrażenie “nici liftingujące” mogą kojarzyć się z fizycznym naciąganiem twarzy w celu podniesienia jej owalu. Jednak technologia zastosowana w tej metodzie jest znacznie bardziej zaawansowana. Nici PDO są to cienkie, sterylne włókna, które wprowadza się pod skórę za pomocą specjalnych igieł. Substancje w nich zawarte pobudzają proces regeneracji skóry i fizycznie poprawiają jej ułożenie. LIfting twarzy jest więc połączony z uruchomieniem procesów naprawczych, które spowalniają starzenie się komórek skóry. Dzięki temu, efekty zabiegu są wyjątkowo długotrwałe. Nici PDO wykonane są z polidioksanonu, czyli syntetycznego, przebadanego dermatologicznie włókna o właściwościach zbliżonych do szwów chirurgicznych. Ma ono szczególne cechy chemiczne, które wchodzą w reakcję z fibroblastami i w bezpieczny sposób pobudzają proces odmładzania skóry. Nici mogą być stosowane nawet wobec delikatnych miejscach, np. w okolicach oczu i ust.

Podwójne działanie nici liftingujących

Operacyjny lifting zwykle polega na chirurgicznym napinaniu i zaszywaniu skóry, tak by rozciągnąć zmarszczki i poprawić kontur twarzy. Lifting twarzy za pomocą nici PDO działa bardziej kompleksowo. Według stosujących tę metodę specjalistów z kliniki MedBeauty dr Kępy, nici PDO mają podwójne działanie:

  1. Nici liftingujące wprowadza się za pomocą ultra-cienkich igieł wykorzystując linie naturalnego napięcia skóry. W ten sposób skóra zostaje fizycznie uniesiona podobnie jak w liftingu chirurgicznym. Jednocześnie, zabieg daje zdecydowanie bardziej naturalne rezultaty – bez komicznego efektu maski. Lifting twarzy bez skalpela jest więc bardziej estetyczny, choć równie skuteczny jak jego inwazyjny odpowiednik.
  2. Polidioksanonowe włókna nici pobudzają fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Jak wiadomo, to właśnie spadek tych dwóch składników tkanki łącznej odpowiada za powstawanie zmarszczek i utratę elastyczności skóry. Jednocześnie, nici PDO stymulują produkcję kwasu hialuronowego, który posiada zdolność wiązania cząsteczek wody w skórze i dba o prawidłowe nawilżenie tkanek. Połączona moc kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego to wszystko, czego potrzebuje skóra, aby odzyskać zdrowy, młody wygląd.

Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy

Nici liftingujące pobudzają liczne procesy naprawcze w skórze, dlatego dają natychmiastowe i długofalowe efekty. Rozpoczęcie syntezy kolagenu i elastyny zwykle rozpoczyna się po 10-14 dniach od zabiegu, dlatego na najlepsze efekty trzeba poczekać kilka tygodni. Jednak już bezpośrednio po aplikacji nici, następuje zdecydowana poprawa wyglądu skóry. Procesy regeneracji przebiegają przez cały okres pozostawania nici w skórze, dlatego efekty są widoczne nawet przez 2 lata. U pacjentów i pacjentek Kliniki MedBeauty dr Kępy, w której stosuje się innowacyjne nici Hilo-Lift, zaobserwowano następujące efekty:

  • redukcja zmarszczek, linii i bruzd
  • wyraźna poprawa jędrności skóry
  • rozjaśnienie cery
  • uzupełnienie nawilżenia
  • uzupełnienie ubytków
  • zahamowanie wypadania włosów
  • redukcja worków pod oczami
  • wygładzanie skóry

Nici liftingujące mogą też przynosić inne, nie wymienione wyżej efekty, które zależą od zastosowanej techniki oraz obszaru zabiegowego. Nici Hilo-Lift są najbardziej zaawansowaną formą nici liftingujących, dlatego zakres ich działania jest wyjątkowo szeroki. Są stosowane nie tylko do odmładzania, ale także do leczenia łysienia, ujędrniania piersi, redukcji rozstępów, modelowania sylwetki, usuwania fałd skórnych i leczenia innych niedoskonałości twarzy i ciała.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *