Piękno Zabiegi

Kriolipoliza Z-Lipo – wyszczuplanie przez zamrażanie!

kriolipoliza Z-lipo Beauty Skin

Gorące fale lasera, masaże rozluźniające i rozgrzewające, przyspieszanie metabolizmu – z tym wszystkim kojarzy się redukcja tkanki tłuszczowej. Tymczasem najnowsze badania i osiągnięcia technologii udowodniły, że możemy schudnąć, wykonując zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej, określany jako kriolipoliza, zabieg wykorzystujący technologię cooltech. Metoda ta coraz częściej porównywana jest z liposukcją, jednak w odróżnieniu od niej zabieg wykonuje się całkowicie bezinwazyjnie! Co to za metoda, jak działa i jakie są efekty po pierwszym zabiegu kriolipolizy? Na nasze pytania odpowiadają eksperci z Kliniki Beauty Skin, gdzie kriolipoliza to częsty zabieg wyszczuplający wybierany przez stale rosnące grono zadowolonych osób.

Kriolipoliza – co to jest i na czym polega?

Najprościej stwierdzić, że kriolipoliza to zamrażanie komórek tłuszczowych. Jest to jednak niedostateczne wyjaśnienie, ponieważ mrożenie zwykle kojarzy się z “chwilowym przechowaniem”, a zabieg kriolipolizy nie tylko hamuje tłuszcz, ale przede wszystkim doprowadza do jego zniszczenia.

Urządzenie do kriolipolizy działa na zasadzie chłodzenia komórek tłuszczowych, które są szczególnie wrażliwe na działanie niskich temperatur. W zależności od grubości tkanki tłuszczowej, w trakcie zabiegu kriolipolizy warstwa podskórna zostaje schłodzona do odpowiedniej temperatury. W trakcie zabiegu tkanka tłuszczowa zostaje ,,zassana” przez głowicę urządzenia i odpowiednio zamrożona. W Klinice Beauty Skin z Warszawy kriolipoliza wykonywana jest przy użyciu urządzenia Z-lipo, co pozwala na dodatkowe dostosowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb Pacjenta, czyli do grubości podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg redukcji tłuszczu poprzedzany jest badaniem USG pozwalającym na pomiar tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza Z-Lipo – ile zabiegów należy wykonać i jak często?

Parametry urządzenia do kriolipolizy oraz ilość serii zabiegowych dobiera się indywidualnie, co zwiększa skuteczność zabiegu. Zwykle jednak wystarczające jest wykonanie 2-3 zabiegów w odstępach  8-12 tygodniowych. Każdy zabieg, w zależności od obszaru ciała, trwa ok. godzinę i 15 minut. Kriolipoliza Z-Lipo może być wykorzystywana do usuwania tkanki tłuszczowej z obszarów takich jak:

 • podbródek,
 • ramiona,
 • okolice sutków,
 • boczki,
 • brzuch,
 • pośladki,
 • uda,
 • łydki.

Kiedy zaczyna działać kriolipoliza?

Kriolipoliza to metoda usuwania zbędnego tłuszczu, która pozwala zauważyć efekty już po pierwszym zabiegu. Zaledwie jeden zabieg kriolipolizy inicjuje szereg zmian w organizmie, dzięki którym zniszczone pod wpływem niskiej temperatury komórki tłuszczowe są naturalnie usuwane przez organizm. Odpowiednio dobrana seria zabiegów Kriolipolizy Z-Lipo daje efekty takie jak:

 • redukcja tkanki tłuszczowej o 30% – połączenie Z-lipo z technologią Z-Wave znacznie zwiększa skuteczność kriolipolizy;
 • jędrna i elastyczna skóra – redukcja tkanki tłuszczowej na skutek zamrażania w połączeniu z masażem doskonale ujędrnia skórę, poprawia krążenie i wyszczupla ciało;
 • redukcja cellulitu – rozbite i usunięte komórki tłuszczowe oznaczają  redukcję cellulitu.

Kriolipoliza – skutki uboczne

Kriolipoliza do redukcji tłuszczu to zabieg estetyczny niewymagający ingerencji chirurgicznej. Metoda nie wywołuje bólu i jedynie przez część Pacjentów określana jest jako lekko dyskomfortowa. Bardzo rzadko pojawiają się łagodne skutki uboczne takie jak:

 • siniaki,
 • zaczerwienienie,
 • obrzęk.

Jeśli dokucza Ci nadmiar tłuszczu w problematycznym miejscu i interesuje Cię szybka i skuteczna metoda, pozwalająca na osiągniecie jędrnej skóry i szczupłej sylwetki – skorzystaj z zabiegu wyszczuplającego w Klinice Beauty Skin w Warszawie!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *