Piękno Zabiegi Zabiegi laserowe

Nowatorska metoda epilacji systemem Vectus

Epilacja Vectus

Ciało pozbawione zbędnego owłosienia jest ostatnimi czasy bardzo popularnym kanonem. Z depilacji bez użycia wielu specyfików i urządzeń warto skorzystać. Ciekawym rozwiązaniem może być technologia epilacji metodą Vectus.

Czym charakteryzuje się system Vectus?

Vectus to laser diodowy, który trwale usuwa owłosienie. Na jego plus można wspomnieć o fakcie, iż ma on wbudowany czytnik, dzięki któremu można dobrać odpowiednie parametry do zabiegu. Jest to komfortowy zabieg, ponieważ jedną z kolejnych metod jest chłodzenie skóry przed emisją światła. Urządzenie pracuje sprawnie i szybko. Jeden zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Ułatwia to usuwanie włosów z dużych partii ciała.w niedługim czasie. Po serii 3-4 zabiegów zostaje usunięte nawet do 90% owłosienia. Zaleca się serię od 5 do 6 zabiegów w kilkutygodniowych przerwach.

Co trzeba zrobić przed zabiegiem depilacji technologią Vectus?

Przed przystąpieniem do zabiegu nie powinno się opalać, ponieważ można go wykonać dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny. Nie jest również zalecane używanie kremów z retinolem oraz witaminą C, czy kwasami owocowymi, ale także zabrania się stosowania samoopalaczy. Ważną informacją dla pacjentów może być konieczność dokładnego wygolenia miejsca, które będzie poddawane zabiegowi. Należy to zrobić dobę przed zabiegiem.

Jak postępować po zabiegu epilacji Vectus?

Bezwzględnie należy unikać opalania. Skóra powinna być chroniona przed promieniami słonecznymi przez minimum dwa tygodnie od zabiegu. Warto wystrzegać się też wtedy leków, które uczulają na słońce, dziurawiec i nagietek. Stosowanie leków i kosmetyków złuszczających jest niedozwolone w przeciągu dwóch tygodni od zabiegu. Używanie mydła, spirytusu, dezodorantów  i toników na bazie alkoholu są zabronione tuż po zabiegu. Specjaliści z Kliniki Bieńkowscy, posiadający w swojej ofercie epilację Vectus, polecają używanie kremów typu Bepanten lub Alantan Plus. W przerwie między jednym a drugim zabiegiem nie należy też wyrywać włosów. Zaraz po zabiegu należy powstrzymać się od wizyty w saunie, solarium i od brania gorących kąpieli.

Jakie są skutki uboczne i przeciwwskazania do wykonania zabiegu technologią Vectus?

Skóra po zabiegu może się lekko zaczerwienić. Osoby, które mają przerwaną ciągłość naskórka, ale także doskwierają im aktywne infekcje skórne powinny powstrzymać się od wykonania tej depilacji. Świeża opalenizna również nie jest mile widziana. Pacjenci z rozrusznikiem serca, jak i tych chorych na cukrzycę, czy epilepsję nie przyjmie się na zabieg. Bliznowce, łuszczyca i bielactwo to kolejne przeszkody do wykonania epilacji. Przyjmowanie różnych leków w tym tych obniżających krzepliwowść krwi, jak i ziół fotouczulających oraz terapia retinoidami nie sprzyja zabiegowi. Kobiety w ciąży oraz kandydaci do depilacji Vectus po przebytej operacji chirurgicznej również nie mogą skorzystać z tej oferty.

Depilacja za pomocą lasera Vectus- podsumowanie

Decydując się na depilację tą metodą nie trzeba bać się o jakikolwiek ból, czy dyskomfort podczas zabiegu. Wszystkie ustawienia lasera są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta dzięki nowoczesnym zastosowaniom technologicznym. Nie jest to czasochłonny zabieg, a efekty widać już po pierwszym zabiegu. Metoda jest jedną z bardziej skutecznych na rynku medycyny estetycznej.
Więcej informacji na temat epilacji technologią Vectus: http://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/zabiegi-laserowe/epilacja-laserowa/item/247-vectus%C2%AE-inteligentna-epilacja-laserowa

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *