Piękno Włosy

Odkryj popielaty blond Garnier i zobacz, komu pasuje ten kolor!

emulsja decleor

Nie da się ukryć, że blond to nieustannie ulubiony kolor kobiet na całym świecie. Blond jednak niejedno ma imię. Ostatnio bardzo modna jest koloryzacja na popielaty blond. Ciemny, jasny lub średni odcień popielatego blondu można dopasować w zależności od karnacji oraz typu urody. Szczególnie modne są jego naturalne, jasne i matowe odcienie. W związku z tym na naszą uwagę zasługuje farba do włosów jasny platynowy blond Garnier.

Popielaty blond – jaki to kolor?

Popielaty blond nie jest ani zbyt jasnym, ani zbyt ciemnym kolorem. Nie ma także nic wspólnego z żółtym i białym odcieniem blondu. To niezwykle klasyczny kolor, uważany przez fryzjerów za ponadczasowy.

Popielaty odcień blondu – komu pasuje ten kolor?

Najlepiej wygląda u naturalnych blondynek i szatynek o chłodnym odcieniu skóry. Jasny popielaty blond idealnie sprawdzi się u blondynek o skandynawskim typie urody (naturalnie jasne włosy i brwi oraz niebieski kolor oczu). W tym przypadku doskonałą propozycją będzie jasny popielaty blond Garnier. Osoby o ciemnych włosach powinny unikać tej koloryzacji, ponieważ mogłyby wyglądać nienaturalnie. Średni popielaty blond to dobry wybór dla blondynek o ciepłym typie urody. Ciemny popielaty blond będzie ciekawą propozycją dla szatynek i brunetek, ale niekoniecznie dobrze będą wyglądały w nim kobiety z bardzo jasną karnacją.

Popielaty blond Garnier – zalety farby do włosów:

 • naturalny, jasny odcień popielatego blondu,
 • kremowa konsystencja farby,
 • farba wzbogacona odżywczymi olejkami (awokado, oliwka, karite),
 • łatwa aplikacja,
 • doskonały efekt koloryzacyjny,
 • rozjaśnienie do 4 tonów,
 • trwała koloryzacja,
 • dodatkowe odżywienie i ochrona włosów,
 • brak żółtych refleksów,
 • piękny blask,
 • włosy po koloryzacji są aksamitnie miękkie w dotyku.

Pielęgnacja włosów blond

Po koloryzacji należy w szczególny sposób dbać o farbowane włosy. Aby piękny kolor utrzymał się na nich na długo, zaleca się stosowanie szamponów, odżywek oraz masek do włosów farbowanych na blond. Zapobiegną one szybkiemu wymywaniu się koloru, ochronią włosy i nadadzą im blasku. Kosmetyki te mają w swoim składzie substancje pozwalające podkreślić uzyskany odcień blondu. Oczywiście, idealny efekt utrzymamy, kiedy regularnie będziemy farbować pojawiające się odrosty. Włosy blond mają również większą skłonność do przesuszania się, dlatego powinniśmy ograniczyć używanie prostownicy, lokówki oraz suszenia gorącym strumieniem powietrza. W celu nawilżenia kosmyków idealnie sprawdzi się olejowanie, czyli wcieranie w nie odżywczego olejku roślinnego, np. arganowego.

Jak farbować włosy na popielaty odcień blondu?

Panie, które są naturalnymi blondynkami mogą z powodzeniem samodzielnie przeprowadzić koloryzację zgodnie ze wskazówkami producenta farby. Farbowanie włosów na ten kolor będzie najtrudniejsze w przypadku, gdy bazowym kolorem jest ciemny brąz. Wówczas konieczne może być użycie rozjaśniacza, dzięki któremu zapobiegniemy pojawieniu się żółtego pigmentu. Pamiętajmy, aby zawsze korzystać z rozjaśniacza zgodnie z instrukcją, nigdy nie wolno trzymać go na włosach zbyt długo. Przy czarnych włosach farbowanie na popielaty blond powinno odbyć się pod okiem fryzjera, który wykona zabieg dekoloryzacji.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *