Piękno Zabiegi kosmetyczne

Opalanie natryskowe, czyli sposób na bezpieczną opaleniznę

opalanie natryskowe

Wraz z nadejściem lata wielu z nas marzy o pięknej opaleniźnie, która podkreśli nasze atuty. Niestety naturalne opalanie na słońcu jest niewskazane, ponieważ może powodować choroby skóry oraz przyspieszać proces jej starzenia się. Doskonałą alternatywą stało się coraz bardziej popularne opalanie natryskowe. Sprawdźmy, na czym dokładnie polega.

Opalanie natryskowe – na czym polega?

Opalanie natryskowe jest dziś uważane za jedną z najbezpieczniejszych metod na uzyskanie pięknej opalenizny. Polega na nałożeniu na skórę delikatnej mgiełki opalającej. Wykorzystuje się do tego specjalny preparat brązujący, który nie uczula i tworzy bardzo naturalny efekt. Opalenizna powstaje na skutek reakcji chemicznej z aminokwasami, która zachodzi w naskórku.

Jak przebiega opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe przeprowadza się w specjalnej kabinie. Kosmetyczka spryskuje wówczas nasze ciało preparatem brązującym przy pomocy specjalnego aplikatora natryskowego. Mgiełka jest delikatnie i równomiernie rozprowadzana na ciało, po czym musi dobrze wyschnąć. Cały zabieg trwa około 30 minut (opalanie + suszenie ciała). Opalać możemy się we własnej bieliźnie, kostiumie kąpielowym lub jednorazowej bieliźnie, którą oferują klientkom niektóre salony. Dostaniemy również czepek ochronny na włosy oraz specjalne podkładki pod stopy.

Efekty po opalaniu natryskowym

Największą zaletą tego rodzaju opalania jest natychmiastowy efekt. Pamiętajmy jednak, aby z pierwszą kąpielą po opalaniu odczekać co najmniej kilka godzin. Najczęściej idealna opalenizna utrzymuje się około 7-10 dni, po czym stopniowo się wymywa. W celu wzmocnienia i przedłużenia efektu, można stosować balsamy brązujące. Aby barwnik wymywał się równomiernie, należy pamiętać też o nawilżaniu skóry.

Jak przygotować się do opalania natryskowego?

 • przed opalaniem natryskowym należy wziąć prysznic i wykonać peeling ciała,
 • przed zabiegiem konieczne jest zmycie makijażu,
 • nie nakładajmy na skórę żadnych kremów, balsamów, nie stosujmy antyperspirantów i perfum,
 • na 24 godziny przed opalaniem natryskowym nie wykonujmy depilacji,
 • najlepiej założyć tego dnia ciemną bieliznę i luźne ubranie, które nie uszkodzi opalenizny w drodze do domu.

Zalety opalania natryskowego

Opalanie natryskowe jest całkowicie bezpieczne. Nie wywołuje reakcji alergicznych, a użyty barwnik w naturalny sposób wymywa się ze skóry. Mogą z niego korzystać nawet kobiety w ciąży. Ta metoda stanowi doskonałą alternatywę dla solarium oraz naturalnego opalania się na słońcu. Świetnie sprawdzi się przed ważnymi wyjściami, kiedy chcemy uatrakcyjnić nasz wygląd piękną opalenizną. Uzyskany efekt jest bardzo naturalny, skóra wygląda zdrowo i, co ważne, jest dodatkowo nawilżona. Opalenizna świetnie maskuje także popularne niedoskonałości, np. rozszerzone naczynka, przebarwienia czy rozstępy.

Opalanie natryskowe – cena

Opalanie całego ciała kosztuje zwykle około 100 zł. Za opaleniznę od pasa w górę lub w dół zapłacimy około 50 zł. Opalanie twarzy szyi i dekoltu to koszt od 30 do 50 zł. Ceny są zróżnicowane w zależności od salonów kosmetycznych.

Przeciwwskazania do opalania natryskowego:

 • choroby skóry,
 • rany i podrażnienia skóry,
 • alergie skórne,
 • łuszczyca,
 • nadmierna potliwość,
 • astma.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *