Medycyna Młodość Piękno U lekarza Zabiegi Zabiegi kosmetyczne Zdrowie

Terapia osoczem bogatopłytkowym w leczeniu wypadania włosów

wypadaniewlosow

Problemy z wypadaniem włosów mogą mieć różne przyczyny. Częstą są to zaburzenia hormonalne, spowodowane przez nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Wypadanie włosów powodują choroby skóry – grzybice i infekcje bakteryjne owłosionej skóry głowy, ale również nieprawidłowa pielęgnacja włosów. Ilość straconych kosmyków zależy od stresu, z jakim musimy się mierzyć, pokonując codzienne problemy. Bardzo duże znaczenie w powstawaniu łysiny mają czynniki genetyczne. Wypadanie włosów zdarza się także u kobiet po porodzie i w okresie menopauzy. Osobom z problemem wypadania włosów lub ogólnej złej kondycji pasm zaleca się mezoterapię osoczem bogatopłytkowym – materiałem stworzonym z własnej krwi.

Co uzyskujemy dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe to terapia, która zmniejsza wypadanie włosów, a także poprawia ich gęstość. Zawiera proteiny i czynniki wzrostu, które stymulują większą aktywność mieszków włosowych, pobudzają własny potencjał organizmu do odbudowy.

Największą zaletą mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest fakt, że jest ona biokompatybilna z organizmem. Regeneruje cebulki włosowe, nawet te, które wcześniej nie były aktywne.

Na czym polega działanie osocza bogatopłytkowego?

Uzyskiwane jest z krwi pacjenta. Krew jest pobierana do probówek, które następnie poddaje się wirowaniu, w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza. Wykorzystując metodę mezoterapii, uzyskane osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się w skórę głowy, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów dotkniętych największym przerzedzeniem włosów.

Jak informują specjaliści z bydgoskiego Centrum Medycznego Bieńkowski, leczenie osoczem może być zastosowane tylko u osób, u których nie doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych. W innym przypadku nie będzie skuteczne.

Wskazania do wykonania zabiegu

– łysienie spowodowane stresem, ciążą

– łysienie typu męskiego (androgenowe, na czubku głowy widoczna jest stopniowa utrata włosów, z czasem zostaje pas włosów po bokach i z tyłu głowy, towarzyszy mu przetłuszczona skóra głowy przez nieodpowiednie wydzielanie łoju),

– łysienie plackowate (stan zapalny doprowadził do uszkodzenia mieszków włosowych i wypadania włosów, powodując rozległe plamy),

– łysienie rozlane (przerzedzenie włosów, zmniejszenie ich gęstości, codziennie obserwowane jest nadmierne wypadanie kosmyków na całej głowie).

Przeciwwskazania

Warto podkreślić, że nie jest to zabieg dla każdego. Przeciwwskazaniami, które uniemożliwiają zastosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym, są choroby autoimmunologiczne, ciąża, aktywne wirusy opryszczki, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, a także obecne na skórze głowy stany zapalne.

Nadmierna utrata włosów dotyka w większej części mężczyzn, ale zdarza się, że łysieją także młode kobiety. Czasami potrzeba niewiele, aby w końcu przestać z przerażeniem patrzeć na osłabione i wypadające włosy.

Więcej o terapii osoczem bogatopłytkowym na stronie www.wbienkowski.pl

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *