Piękno Zabiegi Zdrowie

Szampon Elseve Fibralogy -poznaj niezawodny sposób na pogrubienie włosów

Zbyt cienkie włosy to problem, który najczęściej wynika z naszych predyspozycji genetycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że cienkie włosy sprawiają bardzo dużo trudności w codziennej pielęgnacji i stylizacji, dlatego większość z nas chciałaby się ich po prostu pozbyć. Choć bardzo ciężko jest zmienić nasze cechy genetyczne i ,,namówić” włosy do tego, by zwiększyły swoją objętość, to istnieje wiele sposobów na to, by choć optycznie zmienić ich wygląd. Przy pogrubianiu włosów szczególnie przydatny może okazać się szampon Elseve Fibralogy od L’Oréal Paris, który pogrubia strukturę włosa. Podpowiadamy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę!

Jak pogrubić włosy? Szampon Elseve Fibralogy

Skład szamponu Elseve Fibralogy został wzbogacony specjalną molekułą Filloxane, która posiada wyjątkową zdolność transformacji stanu skupienia z płynnego w stały. Dzięki temu molekuła jest w stanie wnikać w głąb włosa i rozprzestrzeniać się wewnątrz jego włókien. Szampon Elseve Fibralogy pozwala na skuteczne wzmocnienie struktury i ekspansję gęstości włosów – Filloxane tworzy multipołączenia i dobudowuje dodatkową strukturę we wnętrzu włosa tak, aby dawała ona natychmiastowe uczucie pogrubienia. Warto zaznaczyć, że nie jest to jednorazowy efekt – ekspansja gęstości zwiększa się przy każdym kolejnym zastosowaniu szamponu.

Co na zagęszczenie włosów? Odżywka pogrubiająca włosy

Stosowanie odpowiedniego szamponu do włosów warto dodatkowo uzupełnić innymi produktami o podobnym działaniu. Jeżeli zależy nam na tym, by uzyskać efekt naprawdę grubych włosów, warto dodatkowo sięgnąć po odpowiednią odżywkę czy też maskę do włosów, żeby szybciej zauważyć efekty. W drogeriach możemy też spotkać się ze specjalnymi kuracjami do włosów cienkich, rzadkich i delikatnych, których regularne stosowanie pozwoli zwiększyć objętość włosów. Stosowanie całej serii kosmetyków pogrubiających włosy nie jest koniecznością, aczkolwiek może nas to przybliżyć do osiągnięcia upragnionego efektu. Przy codziennej pielęgnacji unikajmy jednak kosmetyków o zbyt ciężkiej konsystencji, z dużą ilością tłustych składników czy konserwantów i parabenów – to substancje, które mogą nadmiernie obciążyć włosy, a tym samym sprawić, że stracą one na objętości.

Co zrobić, by włosy wyglądały na grubsze?

Odpowiednia pielęgnacja włosów ma bardzo duże znaczenie dla nadania im odpowiedniej objętości. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne metody, które mogą przybliżyć nas do upragnionego efektu gęstych i grubych włosów.

  • Przede wszystkim warto zastanowić się nad zmianą fryzury – krótsze włosy nabierają lekkości i unoszą się u nasady, przez co wydaje się, że jest ich więcej.
  • Cienkich włosów nie należy cieniować przy strzyżeniu – chcąc zwiększyć w ten sposób optycznie ich ilość, uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego.
  • Fale na włosach i fryzury z grzywką – mogą dodatkowo odwrócić uwagę od cienkich i rzadkich kosmyków.
  • Jeżeli posiadamy długie włosy, małą objętość możemy też zatuszować poprzez ich spięcie. Unikajmy jednak kucyków, podkreślających małą ilość włosów, na rzecz koczków lub bardziej fantazyjnych upięć.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *