Młodość Piękno

Uczucie ściągniętej skóry twarzy – jak się go pozbyć?

Jak sie pozbyc uczucia sciagnietej skory

Bardzo często nieodpowiednio pielęgnowana, niewystarczająco odżywiona skóra twarzy sprawia, że dokucza nam uczucie ściągniętej skóry twarzy. Ściągnięta skóra twarzy najczęściej jest wynikiem nieodpowiedniego nawilżenia twarzy. Może też być wynikiem zmian alergicznych, których możesz pozbyć się jedynie we współpracy z lekarzem dermatologiem. Zanim jednak zdecydujesz się na żmudną walkę za pomocą leków, spróbuj zastosować inne, bardziej naturalne metody. Uczucie ściągniętej skóry twarzy towarzyszące przesuszonej skórze twarzy można wyeliminować chociażby za pomocą odpowiednio dobranego kremu do twarzy. Należy pamiętać, że najbardziej narażona na niemiłe uczucie wysuszenia narażona jest cera sucha.

Pozbądź się uczucia ściągniętej skóry twarzy

Cera sucha wymaga odpowiedniego nawilżania twarzy. Zacznij więc walkę z uczuciem ściągniętej skóry twarzy od codziennej pielęgnacji skóry. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak radzić sobie z cerą wymagającą nawilżenia.

  • stosuj regularnie kremy nawilżające – regularnie oznacza nie tylko codziennie, ale także rano i wieczorem. Kremy zatrzymujące wodę w skórze to przede wszystkim kremy przeciwzmarszczkowe. Oczywiście odnaleźć można i te, które zawierają składniki nawilżające przeznaczone do skóry młodej.
  • zawsze dokładnie osusz twarz po myciu – odparowujące cząsteczki wody z twarzy mogą zabrać ze sobą także część wody znajdującej się w skórze.
  • wybieraj odpowiednie kremy nawilżające – ponieważ nie ma jednego kremu nawilżającego, dostosowanego do wszystkich potrzeb. Sięgaj po takie, które łączą się z inną, aktualną potrzebą, np. porą roku.
  • nawilżaj skórę także od środka – bardzo często popełnianym błędem jest pomijanie ważnego elementu nawilżenia, czyli odpowiedniego nawadniania wody. Specjaliści mówią o codziennym wypijaniu co najmniej 1,5 litra wody.

Pamiętajmy, że codziennego nawilżenia potrzebuje nie tylko cera sucha. Skóra tłusta także potrzebuje odpowiednio dostosowanego nawilżenia.  Dziś wielu producentów proponuje kremy łączące oba problemy.

Co poza codziennym nawilżaniem twarzy?

Oczywiście, poza codziennymi, domowymi sposobami zwalczającymi uczucie ściągniętej skóry twarzy, warto jest chociaż raz w miesiącu zafundować skórze profesjonalne zabiegi nawilżające. Zapytani o zdanie specjaliści z Decléor opowiadają o nowym rytuale nawilżającym twarzy Hydro-floral. Kuracja ta przeznaczona jest dla skóry suchej i szarej, pozbawionej wody. Do zabiegu używane są składniki aktywne takie jak olejek neroli, wyciąg z bratka oraz z kopru morskiego. Dzięki nim skóra odzyskuje swój naturalny blask. Kuracja wpływa na przywrócenie odpowiednich procesów mających za zadanie odpowiednio nawilżyć skórę.   Dodatkowo wykorzystywane produkty zawierają wyciągi z moringi, co sprawia, że skóra jest głęboko oczyszczona, a komórki skóry są chronione przed szkodliwym działaniem środowiska.

W efekcie nawilżenie skóry sprawia, że uczucie ściągniętej skóry twarzy ustępuje. Kolejnym istotnym procesem zachodzącym dzięki kuracji Hydro-floral jest dogłębne nawilżenie zmarszczek, przez co skóra jest bardziej jędrna i elastyczna.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *