Piękno Styl

Zacznij pielęgnację farbowanych włosów z odżywkami L’oreal

Lubimy mieć zadbane i piękne włosy. Częste koloryzacje i zmiany fryzur, jak ich codzienne czesanie, mycie, traktowanie lakierami do włosów, żelami, gumami do stylizacji mogą zniszczyć nasze kosmyki. Warto pomyśleć o preparatach do pielęgnacji włosów, aby uniknąć ich większego zniszczenia. W sklepach można dostać wiele kosmetyków do pielęgnacji włosów, włosów różnego typu i w różnym stanie. W całym tym asortymencie możemy także znaleźć odżywki do włosów farbowanych. To właśnie pielęgnacji tego rodzaju włosów przyjrzymy się w tym momencie.

Jak postępować z farbowanymi włosami?

Niestety, częste farbowanie włosów bardzo je niszczy. Osłabia cebulki oraz całą strukturę włosa. Przez to stają się przesuszone, łamią się. Widoczny jest brak witalności i blasku. Są bardzo uciążliwe w układaniu i modelowaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków do włosów farbowanych. Dobrze jest używać tych kosmetyków, które pochodzą z jednej linii kosmetycznej. Wszystko dlatego, że są one komplementarne, uzupełniają się wzajemnie. Na początek można zacząć od odżywki do włosów farbowanych.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych stosować?

Na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków do pielęgnacji włosów farbowanych. Wcześniej wspominana była odżywka do włosów farbowanych. Poza tym do mycia włosów koniecznie trzeba zastosować szampon do włosów farbowanych. Także maski do włosów farbowanych przydadzą się do tego, aby ulżyć sobie w codziennej pielęgnacji włosów po koloryzacji.

Co robić podczas pielęgnacji włosów farbowanych?

  • zalecane jest mycie włosów nie częściej niż raz dziennie, a najlepszym rozwiązaniem jest mycie ich nawet co drugi dzień. Spłukujemy włosy delikatnym strumieniem wody;
  • odcinek włosów od ucha do końcówek jest najbardziej narażony na przesuszenie, dlatego w tym miejscu dobrze jest stosować odżywkę do włosów farbowanych. Spłukujemy ją po kilku minutach od nałożenia. Latem można stosować odżywkę z filtrem;
  • maseczka, która zregeneruja nam włosy jest bardzo przydatna. Warto nakładać ją przynajmniej raz w tygodniu. Ma ona silniejsze działanie niż odżywka do włosów. W przypadku włosów cienkich nakładamy ją w miejscu od ucha, aż do końcówek. Posiadaczki grubych włosów nakładają maseczkę na całą długość włosów;
  • kosmetyki termoochronne przydadzą się, kiedy mamy zamiar używać suszarkę, lokówkę lub prostownicę.

Jakie zabiegi stosować na farbowane włosy?

Warto stosować kuracje, które zregenerują nasze włosy. Taki dwufazowy zabieg poprawi elastyczność włosów, ale także sprawi, że będą bardziej sprężyste. Taki zabieg robi się najczęściej w salonie fryzjerskim. Początkowo nakłada się na włosy szampon, który oczyszcza kosmyki. Następnie nakładany jest odżywczy krem. Kolejny etap, to sauna parowa dla włosów. Latem powinno się stosować kosmetyki z filtrami UV, aby ochronić włosy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Jeżeli chcemy ponowić koloryzację, najlepiej robić to co 5 lub 6 tygodni. Włosy myjemy pod letnią wodą.

Jak myć, suszyć i prostować włosy farbowane?

Oczywiste jest, że częste mycie włosów sprawia, że kolor blaknie. Składniki zawarte w szamponach także wysuszają zbytnio włosy, uszkadzają ich strukturę. Mycie włosów farbowanych powinno odbywać się nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Im częściej włosy będą myte, tym szybciej kolor na nich będzie blaknąć. Po każdym myciu należy nakładać na włosy odżywkę, najlepiej taką, która jest przystosowana do włosów farbowanych. Po myciu najlepiej, aby włosy samoistnie wyschły. Suszenie włosów farbowanych suszarką jest dla nich niszczące. Tak samo jest w przypadku prostowania, czy lokowania. Ciepło nie wpływa dobrze na włosy farbowane. Przez to szybko tracą kolor i wysychają. Warto zainwestować w suszarkę z dyfuzorem.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *