Sport Styl

Kiedy warto skorzystać z wypożyczalni nart?

narty

Coraz więcej osób wyjeżdża w sezonie zimowym na narty. Zanim rozpoczniemy przygodę ze stokiem, stajemy przed dylematem, czy lepiej kupić własny sprzęt narciarski, czy też skorzystać z wypożyczalni. Każde z tych rozwiązań posiada zalety i wady, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Wypożyczalnia nart – dla kogo takie rozwiązanie?

Istnieje co najmniej kilka sytuacji, w których wypożyczalnia nart okazuje się o wiele lepszym rozwiązaniem, niż zakup własnego sprzętu. Sprawdza się to zwłaszcza wtedy, gdy dopiero rozpoczynamy przygodę z jazdą na nartach i nie mamy pewności, czy sport ten stanie się naszą pasją. Nawet, jeśli taka forma aktywności zimowej przypadnie nam do gustu, nie jest powiedziane, że w kolejnym sezonie od razu musimy inwestować w cały narciarski osprzęt. Jeśli jesteśmy osobami wyjątkowo zapracowanymi, które mogą sobie w okresie zimowym pozwolić maksymalnie na jeden-dwa krótkie wypady na stok, kupno nart mija się z celem. Takie rozwiązanie okazuje się wtedy zupełnie nieekonomiczne, wynajem sprzętu na weekend czy dwa w sezonie to zdecydowanie tańszy sposób na nowe hobby. Sprzęt zimowy warto wynająć także wtedy, gdy zabieramy na narty kilkuletnie dzieci – maluchy szybko rosną i może się okazać, że w przypadku zakupu butów narciarskich, musielibyśmy je co sezon wymieniać. Kolejną sytuacją, w której narty lepiej wynająć, niż kupić, jest brak własnego samochodu. Przewożenie nart pociągiem, czy autokarem bywa kłopotliwe i jest niewygodne, zwłaszcza, kiedy miejsce docelowe znajduje się daleko od naszego miejsca zamieszkania. Wynajęcie sprzętu na miejscu znacznie ułatwia wówczas podróżowanie. Wypożyczalnia nart jest miejscem, uwielbianym przez właścicieli kawalerek i innych niewielkich mieszkań – dzięki temu, że korzystamy z nieswojego sprzętu, nie musimy przez pozostałe pory roku głowić się, gdzie i w jaki sposób go przechowywać, aby nam nie przeszkadzał.

Zalety i wady wypożyczania nart

Oszczędność miejsca, wygoda i brak konieczności zainwestowania naraz dużej ilości pieniędzy w sprzęt sportowy, to tylko niektóre z zalet wypożyczania nart. Jeśli dodatkowo wypożyczalnię prowadzi sklep narciarski: http://www.nartywarszawa.pl/wypozyczalnia/, możemy liczyć na częstą wymianę sprzętu (co 2-3 sezony) oraz odpowiednie jego serwisowanie, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania i komfort jazdy. Wypożyczalnia umożliwia wypróbowanie kilku różnych modeli nart – o różnej twardości i o zróżnicowanym promieniu skrętu – w jednym sezonie, dzięki czemu możemy osobiście przekonać się, jaki sprzęt odpowiada nam najbardziej. Prawdziwi miłośnicy zimowego szaleństwa na stoku również wolą czasem wypożyczać narty niż inwestować we własny sprzęt, zwłaszcza w sytuacji, gdy wypożyczalnia nart umożliwia testowanie nowych nart. Tak zwane narty testowe to egzemplarze z najnowszych kolekcji, które bez konieczności zakupu, umożliwiają wypróbowanie najnowszych technologii i udoskonaleń. Takie rozwiązanie pozwala sprawdzić dany model przed dokonaniem zakupu, albo – pozwala co sezon użytkować najnowszy sprzęt, bez konieczności wydawania fortuny na jego nabycie. A wady wypożyczania sprzętu narciarskiego? Niestety, minusy są zawsze. Może się okazać, że w szczycie sezonu zabraknie najbardziej popularnych rozmiarów butów narciarskich, a pod koniec zimy niektóre modele nart mogą być już mocno wysłużone. Pozostaje też kwestia strachu przed ewentualnym zniszczeniem cudzego sprzętu – dlatego przed wypożyczeniem nart, upewnijmy się, jakie są warunki wynajmu i kto odpowiada za ewentualne szkody.

 

Chcesz wynająć sprzęt narciarski w doskonałym stanie i przystępnej cenie? http://www.nartywarszawa.pl/ to propozycja dla Ciebie!

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *