Sport Styl

Plecaki sportowe dla każdego! Sprawdź, kiedy przyda Ci się dobry plecak

plecak

W każdym domu znajdzie się choć jeden plecak – dzieci noszą w nich szkolne podręczniki, dorośli zabierają na rodzinne wycieczki za miasto. Najlepiej zainwestować w dobry, ergonomiczny plecak, który nie obciąża kręgosłupa i pozwala na prawidłowy rozkład ciężaru.

Bogactwo modeli

Dziś plecaki sportowe dostępne są w wielu różnych wzorach i fasonach. Warto wybrać plecak sportowy, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Zanim przystąpimy do zakupu, warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Musimy zadecydować, w jakich sytuacjach plecak będzie nam potrzebny, od tego bowiem zależy, jaką powinien mieć pojemność oraz jakich funkcji dodatkowych powinniśmy w nim szukać. Istotna będzie liczba wewnętrznych przegród i dodatkowych kieszeni – osoby, które przenoszą w plecaku wiele drobiazgów, ucieszą się z licznych skrytek, jeśli natomiast przenosimy w plecaku kilka konkretnych przedmiotów, do których chcemy mieć szybki i łatwy dostęp, bez zastanawiania się, co w której przegródce się znajduje, najlepiej postawić na prostą, jednokomorową wersję plecaka.

Plecak sportowy, a przeznaczenie

Mogłoby się wydawać, że plecaki sportowe są akcesoriami uniwersalnymi. Tak jest w istocie, jednak nabywając plecak z myślą o konkretnym przeznaczeniu, warto dowiedzieć się, jakie udogodnienia oferują poszczególne modele. Na przykład, niektóre plecaki posiadają specjalną kieszeń na laptop, co będzie przydatne, gdy poszukujemy sposobu na transport rzeczy do miejsca pracy. Dla miłośników pieszych wędrówek najodpowiedniejsze będą plecaki Merrell, ale również niektóre plecaki Reebok będą świetną decyzją, na przykład model Reebok Bts Lunch Set, posiadający na wyposażeniu torebkę termiczną, dzięki której przez wiele godzin utrzymamy niską bądź wysoką temperaturę napoju, czy produktu spożywczego. Przyda się to nie tylko w sytuacji, gdy uczestniczymy w wielogodzinnym marszu wśród górskich szczytów, ale także wtedy, kiedy trenujemy na świeżym powietrzu i bezpośrednio po treningu nie mamy dostępu do lodówki. Plecaki, stworzone z myślą o dzieciach w wieku szkolnym, wyposażone są w specjalne organizery, w których uporządkować można m.in. przybory do pisania. Najpopularniejsze wśród młodzieży plecaki sportowe to plecaki Nike Classic Turf, dostępne w dwóch najmodniejszych kolorach: niebieskim dla chłopców i różowym dla dziewczynek. Jak więc widać, plecaki sportowe owszem, są uniwersalne, ale dodatkowo warto poszukać udogodnień, które ułatwią nam użytkowanie plecaka w określonych warunkach.

Na co zwracać uwagę, kupując plecak sportowy?

Poza tym, że plecak powinien swoją konstrukcją odpowiadać warunkom, w jakich chcemy go używać, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze, należy upewnić się, że szelki w plecaku posiadają regulowaną długość. Dzięki temu będziemy mogli dopasować je do wymiarów używającej aktualnie plecak osoby oraz do ciężaru zawartości plecaka. Bardzo ważne jest, aby tylna część plecaka, czyli ta, która przylega do pleców, wykonana była z przewiewnego, odprowadzającego wilgoć materiału. Dzięki temu nie będziemy się obficie pocić, niosąc ciężar na grzbiecie. Zwróćmy też uwagę na materiał, z którego wykonany jest cały plecak. Najlepiej, aby nie przepuszczał wody oraz aby był łatwy do utrzymania w czystości. Jeśli zamierzasz nosić w plecaku ciężkie przedmioty, upewnij się, że posiada on dodatkowy pas biodrowy, który pozwoli na odciążenie kręgosłupa i ułatwi wędrówkę z masywnym bagażem.
Praktyczne i modne plecaki sportowe znajdziesz w sklepie internetowym e-sporting.pl. 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *