Styl

Piersiówki, czyli o kulturze picia prawdziwych dżentelmenów

piersiówki z grawerem galante.pl

Piersiówka to naczynie znane niemal każdemu, choć niektórym może kojarzyć się niekorzystnie, tak naprawdę ten gadżet od zawsze przypisany był klasie wyższej i kojarzono go z zamożnymi mężczyznami, biznesmenami oraz innymi osobami sukcesu. Do dziś naczynie to wykonywane jest z wysokiej jakości materiałów i doskonale komponuje się ze strojem formalnym i eleganckim.

Skąd się wziął ten zwyczaj, czyli krótka historia piersiówki

Historia tego naczynia sięga XVIII wieku. Wówczas powszechnie zaczęto używać niewielkiego naczynia kształtem dopasowanego do sylwetki, w którym przechowywano niewielkie ilości trunków o wysokiej zawartości alkoholu. Noszone były w kieszeni marynarki od garnituru na wysokości piersi, skąd pochodzi nazwa gadżetu. Początkowo naczynie to wykonywane było z cyny, szkła bądź srebra, a także stosowano różnego rodzaju ozdobniki. Modne były wówczas piersiówki z grawerem, niekiedy dodawano skórzane elementy bądź pokrowiec, który pełnił funkcję dodatkowej izolacji. Powszechnie używano ich w klasie wyższej, popularność zyskały w angielskich portach i Stanach Zjednoczonych, jako sposób na obejście wprowadzonej prohibicji. Obecnie piersiówki w znakomitej większości wykonywane są ze stali nierdzewnej. Sprawdź ofertę dobrej jakości piersiówek metalowych na galante.pl.

Odpowiedni trunek, czyli co nalewać do piersiówki

To, czym uzupełniać piersiówkę również nie pozostaje bez znaczenia. Ponieważ jest to gadżet luksusowy, używany niegdyś wyłącznie przez klasę wyższą, wymaga odpowiedniego uzupełnienia. Zazwyczaj powinien być to tak zwany szlachetny alkohol, jednak dodatkowym czynnikiem przy wyborze trunku powinny być jego walory smakowe przy podaniu na ciepło. Piersiówka, mimo swojej izolacji, nie utrzyma alkoholu w bardzo niskiej temperaturze, dlatego najlepiej wybrać te alkohole, które smakują równie dobrze bez  dodatku lodu. W tym wypadku najlepszym wyborem będzie dobry koniak bądź brandy.

Liczy się wnętrze, czyli wysoka jakość piersiówki

Przy wyborze piersiówki warto zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd zewnętrzny i eleganckie wykończenia, ale także na jakość i materiał, z którego została wykonana. Piersiówka metalowa o dość niskiej jakości po upływie określonego czasu może wchodzić w reakcje z alkoholem, co znacznie obniża walory smakowe trunku. Z tego względu warto postawić na jakość i solidne wykonanie tego gadżetu, aby korzystanie z niego było przyjemnością, a ulubione trunki smakowały dobrze.

Piersiówka z kieliszkami, czyli wspólny toast

Zazwyczaj używanie piersiówki kojarzy się z pociąganiem łyka trunku wprost z naczynia. Nie jest to jednak konieczność, gdyż na rynku dostępny jest szeroki wybór piersiówek z kieliszkami podręcznymi o niewielkich rozmiarach. Gwarantuje to wygodę, a także umożliwia swobodne poczęstowanie ulubionym alkoholem towarzyszy spotkania. Spożywanie alkoholu z kieliszka będąc w towarzystwie, jest również bardziej kulturalne.

Pomysł na upominek, czyli piersiówka na prezent

Ten drobny, aczkolwiek luksusowy gadżet jest bardzo dobrym pomysłem na trafiony upominek. Personalizowane piersiówki na prezent będą bardzo praktyczną pamiątką dla wszystkich eleganckich mężczyzn, którzy gustują w dobrym alkoholu wysokiej jakości. Napis na gadżecie może zawierać ważną datę, inicjały bliskiej osoby, krótkie życzenia czy symbol. Wszystko zależy od osoby obdarowywującej. Doskonałym uzupełnieniem takiego prezentu jest butelka dobrego alkoholu. Będzie to doskonały upominek na święta, urodziny, a także szczególne okazje, takie jak wieczór kawalerski. Sprawdź ofertę piersiówek z grawerem na galante.pl.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *