Styl

Ubrania robocze, które zawojowały świat mody i wkroczyły w streetwear – ubrania Carhartt

Bluza Carhartt selectshop

Odzież robocza to termin tradycyjnie odnoszący się do wytrzymałych, specjalistycznych ubrań noszonych przez pewne grupy zawodowe. Jednak znamy z historii mody przypadki, kiedy zmiany społeczne i kulturowe “przeniosły” odzież roboczą na ulice i do codziennego życia. Niektóra odzież robocza, poprzez środki masowego przekazu i wymianę kulturową wykroczyła poza sam termin “odzieży” i stała się obiektem pożądania i symbolem wolności i nonkonformizmu. Tak stało się z marką Carhartt. Ubrania Carhartt znajdziesz na  selectshop.pl!

Marka Carhartt jest przykładem trendu praktyczności i wygody Jest to amerykańska firma odzieżowa założona w 1889 roku, która słynie z odzieży roboczej, takiej jak kurtki, płaszcze, t-shirty, koszule, czapki, a nawet plecaki. W ciągu ostatnich 120 lat Carhartt zyskało silny etos marki, która jest liderem trwałości, stylu i jakości. Wejście firmy w kulturę hip-hopową i streetwear oraz wsparcie niezależnej muzyki pozwoliło na ogromny sukces ubrań Carhartt wśród różnych subkultur. Obecnie jest to firma, której ubrania doceniają użytkownicy na całym świecie.

Carhartt – praktyczna odzież, która zawojowała świat mody

Wiele marek odzieży roboczej odniosło duży sukces dzięki swoim praktycznym zastosowaniom w codziennym życiu zwykłych ludzi. Odzież robocza stała się strojem, który można nosić w prawie każdym momencie dnia. Np. popularne spodnie cargo były noszone do pracy, jednak z czasem coraz więcej osób zaczęło nosić je również poza pracą, ponieważ dzięki głębokim kieszeniom zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania drobiazgów. Praktyczność i wygoda odzieży roboczej to kolejny powód, dla którego tak wiele osób wprowadza odzież roboczą w swoje codzienne życie. Znane dziś produkty Carhartt np. Carhartt bluza, także cechują się praktycznością i wytrzymałością. Marka pozostała wierna swoim założeniom i produkuje solidne ubrania, dopracowane w szczegółach mające nie zawodzić użytkowników. Czapka Carhartt jest produktem rozpoznawalnym nie tylko przez fanów streetwearu, podobnie jak koszulki firmy. Przez bardzo długi czas działania firma wypracowała sobie rozpoznawalność i pozycję, na którą zdecydowanie zasłużyła.

Dlaczego Carhartt cieszy się taką popularnością?

Wieloletnia historia firmy świadczy o tym, że Carhartt mimo gruntownych przemian dostosował się do aktualnych trendów. Bluzy Carhartt, czapki, plecaki i inne produkty firmy wciąż są bardzo chętnie wybierane i noszone na ulicach wielu miast. Od ponad dwudziestu lat goszczą na rynku europejskim i nic nie zapowiada, aby to się zmieniło. Nowe kolekcje wypuszczane przez brand cieszą się ogromną popularnością a czerpanie z przeszłości i nawiązywanie do korzeni i historii marki przypadło do gustu wielu fanom.  Od samego początku firma stawiała na jakość produktów i tak jest do tej pory. To oraz fakt, że marka Carhartt tworzy wygodne i solidne produkty, które odpowiadają na potrzeby odbiorców, gwarantuje jej stałe miejsce w modzie streetwear. Brand nadal będzie inspiracją dla innych, którzy chcieliby powtórzyć jego sukces.

Na selectshop.pl znajdziesz wybór bluz Carhartt oraz dodatki tej firmy, a także inne ubrania streetwear.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *