Uncategorized

Męski lipotransfer, czyli powiększanie penisa tkanką tłuszczową – na czym polega ten zabieg?

lipotransfer

Chociaż nie zawsze istnieją ku temu powody, wielu mężczyzn nie jest zadowolonych z rozmiaru swojego członka, a duża część z nich wpada z tego powodu w głębokie kompleksy. Dlatego specjaliści chirurgii i medycyny estetycznej opracowują i wdrażają coraz to skuteczniejsze metody na powiększanie penisa. Jedną z nowszych procedur jest wykorzystanie do tego celu tkanki tłuszczowej pobranej wcześniej z ciała pacjenta. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Powiększanie penisa tłuszczem – czym różni się od innych metod?

Dawne metody zwiększania rozmiaru prącia, w tym chirurgiczne powiększanie penisa oraz zastosowanie kwasu hialuronowego, choć spełniały swoje zadanie, miały również pewne wady. Pierwsza z nich zazwyczaj wiązała się z osłabieniem wzwodu, druga natomiast mogła skończyć się wystąpieniem reakcji alergicznej wynikającej z zastosowania sztucznego wypełniacza. Co więcej, powiększanie penisa kwasem hialuronowym daje efekty przez ok. 1,5 do 2 lat. W tym czasie wypełniacz powoli wchłania się w tkanki, dlatego procedurę trzeba dość często powtarzać.

Zabieg lipofillingu jest trwalszy niż ten z zastosowaniem substancji wypełniających pozyskiwanych w warunkach laboratoryjnych, a przy tym znacznie bezpieczniejszy od inwazyjnej operacji. Powiększanie penisa tłuszczem polega bowiem na pobraniu od pacjenta tkanki w miejscu, w której występuje jej nadmiar, po czym jej odpowiednie przygotowanie i wstrzyknięcie w prącie. Dzięki temu materiał wykorzystywany do zabiegu jest w pełni biokompatybilny. Duże znaczenie mają tu również komórki macierzyste przeszczepiane razem z tłuszczem, które wspomagają jego przyjęcie przez organizm w nowym miejscu.

PRP HD Arthrex® przy powiększaniu penisa – propozycja Arte Derm

Jedną z największych zalet powiększania penisa z wykorzystaniem lipotransferu jest długotrwały efekt i bezpieczeństwo wszczepienia wypełniacza. Dlatego warto zdecydować się na procedurę, podczas której specjalista zastosuje preparat wzbogacony doskonale przygotowanymi komórkami macierzystymi. Taki zabieg oferuje klinika Arte Derm. Przy powiększaniu penisa specjaliści wspierają jego rezultaty osoczem bogatopłytkowym pozyskanym dzięki technologii PRP HD Arthrex®. Dzięki specjalnie opracowanej strzykawce komórki macierzyste pobierane są i przechowywane, a następnie wszczepiane bez konieczności użycia jakichkolwiek substancji chemicznych. Co więcej, procedura ta zapewnia również aż do 250% więcej czynników wzrostu, niż w przypadku innych preparatów PRP.

Przebieg powiększania penisa z wykorzystaniem PRP HD Arthrex®

Zabieg powiększania penisa z dodatkowym osoczem bogatopłytkowym najczęściej trwa od ok. 90 do 120 minut. Na początku pacjent jest znieczulany, a z jego ciała pobierana jest tkanka tłuszczowa, która następnie jest starannie przygotowywana do wszczepienia i łączona z pozyskanym osoczem. Klinika korzysta przy tym z najnowocześniejszych narzędzi, które zwiększają żywotność transferowanych komórek. Następnie starannie przygotowany preparat wprowadzany jest w skórę członka za pomocą cienkiej kaniuli. Po zakończeniu wszczepiania preparatu pacjent powinien jeszcze przez ok. godzinę przebywać w klinice pod kontrolą lekarską.

Efekty powiększania penisa tkanką tłuszczową

Dzięki zabiegowi powiększania penisa z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej i osocza można zwiększyć jego objętość o ok. 30-50%, a także wydłużyć prącie o od 0,5 do 1,5 cm. Rezultaty procedury są trwałe, choć te świeżo uzyskane mogą zmniejszyć się o ok. 20% w przeciągu 1-2 lat. Zabieg można jednak powtórzyć po tym czasie.

Efekty procedury są również niezwykle naturalne. Wykorzystanie tkanki tłuszczowej zmniejsza też ryzyko deformacji, które niekiedy pojawiają się w przypadku innych metod. Jednak aby rezultaty były trwałe, a miejsce zabiegowe dobrze się zagoiło, bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich. Do najważniejszych należy unikanie aktywności fizycznej przez ok. tydzień po przeszczepie, a także wstrzymanie się od aktywności seksualnej przez ok. 21 dni.

Od dawna zastanawiasz się nad powiększaniem penisa i szukasz skutecznej metody? Umów się na wizytę w klinice Arte Derm i zaufaj specjalistom!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *