Medycyna Młodość Piękno U lekarza Zabiegi Zabiegi laserowe Zdrowie

Nieinwazyjne modelowanie okolic intymnych

woman-506120_1920

Kompleksy ginekologiczne kobiet to najczęściej temat tabu. Wstydliwe niedoskonałości najczęściej nie są poruszane w jakichkolwiek rozmowach, nawet z lekarzem. Niestety właśnie przez to pacjentki zostają z problemem same, choć współczesna medycyna oferuje gamę zabiegów rozwiązujących nawet najbardziej wstydliwe problemy.

Wargi sromowe, pochwa, nietrzymanie moczu

Czasem ciężko nawet wypowiedzieć te słowa na głos! Choć dotyczą one każdej lub wielu kobiet. Niedoskonałości związane z dwoma pierwszymi narządami, a także ostatni problem to najczęstsze przyczyny kompleksów ginekologicznych u kobiet. Dawniej leczony chirurgicznie, teraz przez procedury nieinwazyjne, które nie wymagają operacji, czy znieczulenia ogólnego

Mona Lisa Touch, czyli efektywnie i bezpiecznie

Mona Lisa Touch to jeden z najbardziej innowacyjnych systemów laserowych, używanych w ginekologii estetycznej. Wysoka skuteczność  zabiegów z jego użyciem oraz brak potencjalnych powikłań pooperacyjnych sprawia, że zdecydowanie przewyższa efektywnością chirurgię plastyczną. Terapia laserowa w znaczący sposób poprawia życie pacjentek: intymne, ale również codzienne.

Jak działa terapia laserowa?

Wiązka lasera o odpowiedniej częstotliwości pobudza komórki naszego ciała. W ginekologii estetycznej wykorzystuje się to do poprawy stanu części intymnych. W przypadku braku elastyczności pochwy, czy warg sromowych laser zwiększa elastyczność ścianek, dzięki czemu są one bardziej napięte i wymodelowane. Efektem terapii laserowej jest również przywrócenie prawidłowego pH oraz nawilżenia pochwy, co poprawia stan pacjentek borykających się z jej suchością. Odpowiednie pH oraz nawilżenie w znaczący sposób zmniejsza ilość infekcji intymnych, a także pozwala cieszyć się w pełni życiem seksualnym.

Wskazania do terapii laserowej Mona Lisa Touch

Zabieg zalecany jest kobietom, borykającym się z problemami które wpływają na spadek zadowolenia z życia seksualnego: suchość i brak odpowiedniego napięcia pochwy, częste infekcje intymne. Procedura pozwala również na nieinwazyjną labioplastykę, czyli plastykę warg sromowych bez zabiegu chirurgicznego. Mona Lisa Touch wykorzystywany jest również w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu i problemach związanych z menopauzą.

Laser na poziomie komórkowym

Pobudzenie komórek pochwy wiązką lasera, nieablacyjnie napina i obkurcza jej ściany. Dzieje się tak, ponieważ laser uaktywnia komórki do produkcji kolagenu, posiadającego właściwość elastyczne i napinające. Ponadto zwiększona zostaje produkcja glikogenu, odpowiedzialnego za odpowiednie nawilżenie tego obszaru.- tłumaczy specjalista, zajmujący się ginekologią estetyczną w warszawskiej klinice Med Beauty.

Czym jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to mikcja zachodząca niezależnie od naszej woli. Wypływ moczu następuje w sytuacjach takich jak kichanie, śmiech, kaszel a w zaawansowanych przypadkach nawet przy niewielkich ruchach. Jego najczęstszą przyczyną jest dysfunkcja mięśni w miednicy kobiety. Przepona moczowo-płciowa to inaczej mięśnie dna miednicy, które w normalnych warunkach zaciskają cewkę moczową oraz pochwę. W przypadku ich dysfunkcji mięśnie te nie zamykają prawidłowo cewki moczowej. Mocz wycieka bezwiednie z pęcherza

Mona Lisa Touch w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu

Laser wykorzystuje się również do poprawy napięcia luźnej cewki moczowej. Dzięki wytworzeniu w niej kolagenu staje się ona bardziej napięta, dzięki czemu nie dochodzi do bezwiednego wycieku moczu. Wzmocniona przednia ściana cewki moczowej prawidłowo spełnia swoją funkcję.

Więcej informacji na temat Mona Lisa Touch na www.drkepa.com.

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *