Zabiegi Zdrowie

Rewitalizacja pochwy kwasem hialuronowym – sposób na kobiece dolegliwości intymne

Rewitalizacja pochwy w Klinice Sthetic

Suchość pochwy to nieprzyjemna dolegliwość, jaka spotyka kobiety w każdym wieku. Objaw ten najczęściej towarzyszy menopauzie, ale może być też następstwem przyjmowania różnych leków. Paniom, u których pogarsza się jędrność i nawilżenie miejsc intymnych, poleca się zabieg rewitalizacji pochwy przy pomocy kwasu hialuronowego. To doskonały sposób na przywrócenie codziennego komfortu.

Suchość pochwy – przyczyny?

Suchość pochwy pojawia się, gdy okolice intymne są niedostatecznie nawilżone. Główne objawy to: uczucie napięcia i dyskomfortu, uciążliwe swędzenie, a także ból podczas stosunku. Niedostatecznie nawilżona pochwa jest, niestety, bardzo podatna na otarcia i urazy.

Suchość pochwy to dolegliwość, która może pojawić się u kobiet w okresie menopauzy, kiedy to w naturalny sposób obniża się nawilżenie śluzówki okolic intymnych. Objaw ten pojawia się jednak też u młodszych pań, np. w następstwie przyjmowania różnych leków (np. antydepresyjnych czy źle dobranej antykoncepcji hormonalnej), stresu, niewłaściwej diety oraz po ciąży.

Na czym polega zabieg rewitalizacji pochwy?

Zabieg mezoterapii pochwy jest bezbolesny, ponieważ przed jego wykonaniem podaje się znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Następnie przy pomocy cienkiej igły pod śluzówkę pochwy aplikuje się preparat na bazie kwasu hialuronowego. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut, bezpośrednio po jej przeprowadzeniu można wrócić do swoich codziennych czynności. Przez około 2 tygodnie należy jedynie unikać mocnego ucisku na miejsca intymne (np. zrezygnować z jazdy na rowerze). Zabieg ostrzykiwania okolic intymnych wykonuje się także w celu wypełnienia i wymodelowania warg sromowych większych. Specjaliści ze Sthetic Kliniki dr Jagielskiej w Warszawie dodają, że miejsca poddane zabiegowi przez 2-3 dni mogą być delikatnie obolałe, ale objaw ten ustępuje samoistnie.

Efekty po zabiegu

Kwas hialuronowy prowadzi do biostymulacji i wzrostu prawidłowego nawilżenia głębokich warstw skóry właściwej. W efekcie poprawia się napięcie oraz jędrność pochwy, a wargi sromowe odzyskują prawidłową objętość.

Wskazania do wykonania rewitalizacji pochwy:

 • suchość pochwy,
 • nawracające infekcje okolic intymnych,
 • świąd i podrażnienia pochwy,
 • skłonność do zaniku warg sromowych większych,
 • napięcie i pieczenie pochwy,
 • dolegliwości bólowe pochwy.

Zalety rewitalizacji pochwy przy pomocy kwasu hialuronowego

Zabieg jest bezbolesny i małoinwazyjny. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, a podany preparat jest bezpieczny dla naszego organizmu. Mezoterapia pochwy daje szybkie i długotrwałe efekty wzrostu nawilżenia okolic intymnych, a także poprawy objętości warg sromowych większych. Zadowalające rezultaty utrzymują się nawet do dwóch lat. Później zabieg bez problemu można powtórzyć.

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • opryszczka,
 • objawy przeziębienia,
 • zmiany skórne sromu,
 • stan zapalny sromu.

Zabieg rewitalizacji pochwy to doskonałe rozwiązanie dla uciążliwych dolegliwości intymnych. Pozwala odzyskać codzienny komfort i na nowo zacząć cieszyć się swoją kobiecością. Warto skorzystać z pomocy, jaką oferuje nam ginekologia estetyczna!

Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie Kliniki Sthetic.pl.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *