Żywienie

Catering dietetyczny podbija salony… i kuchnie!

catering

Skuteczny sposób na niedobór samokontroli


Kolejny nowy rok przypomina nam, jak nieubłaganie mija czas. Kolejny raz spisujemy swoje postanowienia i wśród najważniejszych punktów pojawia się szczupła sylwetka i zdrowy styl życia. Już sama myśl o zmianie przyzwyczajeń przynosi rezygnację W końcu..tyle razy próbowaliśmy i nic z tego nie wyszło. Dni wypełnione pracą i obowiązkami wobec rodziny, bliskich, brakuje nam czasu na przygotowywanie niskokalorycznych potraw. Zmiana stylu życia pochłania mnóstwo czasu, często nie mamy na to wszystko ochoty. Naprzeciw powyższym zmaganiom wyszły cateringi dietetyczne, które od kilku lat zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Czy to w rzeczywistości skuteczny sposób na odchudzanie?

Catering dietetyczny – z czym to się je?


Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób z dodatkowymi kilogramami i tych, którzy nie mają czasu na gotowanie. Catering dietetyczny na podstawie konsultacji dietetycznej tworzy program żywieniowy dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta, uwzględniając jego zapotrzebowanie na kalorię i wartości odżywcze. Istnieją różne rodzaje zamówień, choć zazwyczaj każde z nich oferuje dania na 5 dni roboczych. Mogą to być dwa lub pięć posiłków dziennie, dostarczanych do klienta każdego ranka. Catering dietetyczny to taka dorosła wersja kanapki do szkoły robionej przez mamę. Nie musisz robić zakupów, nie musisz gotować, ani sprzątać kuchni po wszystkim. Wybranie cateringu dietetycznego to tak naprawdę zakup czasu, który przecież tak nam umyka przez palce…

Trochę więcej o jedzeniu

Bardzo ważne w procesie zmieniania stylu życia z gorszego na lepsze jest dbanie o to, aby zdrowe posiłki również nam smakowały. Radykalna zmiana obiadów z tłustych steków z frytkami na sałatę i jogurt naturalny prawdopodobnie jest z góry przegrana.
To kolejny powód, dla którego warto wybrać catering oferujący zbilansowane posiłki. Co to oznacza? Produkty, z których przygotowywane są potrawy zawierają różnorodne wartości odżywcze – białka, witaminy, składniki mineralne, ale także tłuszcze, cukry (złożone) oraz węglowodany. W odpowiedniej ilości i postaci wszystko jest nam potrzebne.

Dodatkowe czynniki wpływające na nasz organizm

Zjedzenie wszystkich pięciu posiłków dostarczonych przez catering dietetyczny na raz i głodzenie się przez dalszą część dnia również mija się z celem. Dlatego kaloryczność posiłków powinna być dostosowana do naszego stylu życia, a każdy posiłek powinien zawierać różną ilość kalorii. Specjaliści zalecają jedzenie pięciu posiłków dziennie – trzech większych i dwóch przekąsek, spożywanych w odstępach czasowych minimum co dwie, a maksimum co pięć godzin.

Cena i zysk

Można zakupić taki catering już w cenie 200 do 300 zł za tydzień. Jeśli spożywasz obecnie posiłki na mieście, możesz nawet na tym zaoszczędzić. Z kolei osoby, które przygotowują dania w domu, powinny obliczyć koszta i rozważyć za i przeciw.

Pamiętaj, że to, co zyskujesz to nie tylko zbilansowane posiłki dostosowane do twoich potrzeb, ale również drogocenny czas, który możesz przeznaczyć na cokolwiek tylko zechcesz. Może na ćwiczenia odchudzające? Albo te dodatkowe godziny umożliwią ci wizytę u kosmetyczki lub w centach SPA? Zabiegi kosmetyczne zadbają o ujędrnienie skóry i usuną niedoskonałości w postaci na przykład cellulitu. Pamiętaj, że zdrowy styl życia, za którym idzie zdrowa sylwetka i wymodelowana sylwetka to nie tylko dieta. To również aktywność fizyczna, zdrowe nawyki, wysypianie się, dbanie o regularny relaks i dobre kosmetyki i zabiegi. Powitaj 2017 rok w nowym ciele, zacznij już dziś i zamów catering w Anlaya Day Spa!
http://www.anlaya.pl/odchudzanie/catering-dietetyczny/

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *