Laminacja rzęs – czym jest a czym nie jest laminacja?

Makijaż w fotografii, na ślubie i na co dzień

Laminacja rzęs – czym jest a czym nie jest laminacja?

Laminacja rzęs to coraz popularniejszy zabieg upiększający. Jest to dość nowy rodzaj zabiegu beauty, ale już bardzo popularny. To dobrze! Im większa popularność laminacji rzęs, tym bardziej, moim zdaniem, rośnie jakość świadczonych usług!

Czym jest laminacja, lub raczej laminowanie rzęs?

Laminacja, to taki zabieg na rzęsy, który ma sprawić że będą one wyglądać na grubsze, dłuższe i bardziej lśniące.
Laminowanie rzęs to piękny sposób na bardziej wyraziste, intensywne spojrzenie. Laminacja powoli wypiera z rynku takie metody jak przyklejanie rzęs, przedłużanie metodą 1:1 czy używanie różnorakich tuszów do rzęs.

Tutaj, nie mamy do czynienia z niszczeniem delikatnych włosków rzęs. Przeciwnie, są one odżywiane i zabezpieczane! Dlatego laminacja jest to świetny pomysł dla dziewczyn którym rzęsy często wypadają.

Lifting rzęs – jakie są jego rodzaje?

Jest kilka rodzajów liftingu rzęs. Często są one ze sobą mylone. Oto, z czym się najczęściej spotykamy:

  • laminacja rzęs – to nadanie rzęsom gęstości i blasku przez pokrycie ich specjalnym laminatem. Niektórzy za część laminacji uważają ich podkręcanie, niektóre wizażanki wydzielają to jako osobny proces nazywany liftingiem.
  • botoks – bomba witaminowa która ma odżywić rzęsy

Jak długo trwa zabieg laminacji rzęs?

Sama laminacja to najczęściej około 20 minut, a na wszystkie etapy (czyli podkręcanie i botoks) warto zarezerwować około godziny.

Laminacja wygląda w następujący sposób: najpierw, przygotowujemy rzęsy do zabiegu. Dotyczy to także okolic oczu i przypomina najzwyklejszy demakijaż.

Następnie, należy zająć się ochroną okolic oczu przed kosmetykami używanymi do zabiegu.

Nawijamy górne rzęsy na specjalny wałeczek w celu podkręcenia.

Odżywianie, przez nałożenie specjalnych preparatów.

Naturalna stylizacja rzęs – zadbaj o piękne rzęsy w salonie LET’S MAKE-UP

laminacja rzęs – największe mity o laminacji?

W internecie i na forach krąży sporo mitów o laminacji. Niektóre warto sprostować:

Czy laminacja wydłuża rzęsy?

Nie. Laminacja optycznie je powiększy i sprawi że będą ciemniejsze. Przez to będę wydawać się dłuższe (cudownie!!) ale fizycznie takie nie są.

Rzęsy po laminacji są grubsze?

Niestety nie. Laminowanie to nie przedłużanie czy pogrubianie rzęs. Ich naturalny wolumin pozostaje niezmieniony po zabiegu. Możesz się za to spodziewać że rzęsy będą pięknie podkręcone i będą się wydawać bardziej gęste.

Czy to boli?

Nie 😉 Ale nie każdy to lubi. Proces ma kilka etapów a działanie w okolicach oka nie jest dla każdego wymarzonym sposobem spędzania wolnego czasu. Zdecydowanie ten zabieg musi być wykonywany przez dobrze przeszkoloną w tym celu osobę. W czasie zabiegu godzinkę leżymy, co większość dziewczyn może być wygodniejsze od siedzenia. Wielu osobom nie przypadną do gustu zapachy preparatów używanych do zabiegu laminacji.

Najważniejsze etapy?

Dobór odpowiedniego wałeczka, laminowanie właściwe, utrwalanie.

Rzęsy po laminacji a makijaż?

Laminacja rzęs nie jest przeciwwskazaniem do normalnego makijażu 😉 Natomiast należy się wstrzymać od niego przez pierwszą dobę, podobnie jak od używania odżywek, sauny czy innych zabiegów które Twoje nieutrwalone rzęsy mogłyby odczuć.

Efekt laminacji rzęs – jak długo się utrzymuje?

Efekt laminacji rzęs utrzymuje się od miesiąca do dwóch. To, jak długo trwa konkretnie, zależy od czynników indywidualnych i trybu życia.

Laminacja rzęs – jakie są ceny?

Ceny laminacji rzęs w tej chwili (wiosna 2022) wahają się od 100 do 200 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *