Depilacja laserowa – czy warto się na nią zdecydować?

Makijaż w fotografii, na ślubie i na co dzień

Depilacja laserowa – czy warto się na nią zdecydować?

Depilacja laserowa – czy warto się na nią zdecydować? Jaka jest przewaga tej metody nad innymi metodami depilacji?

Każdy z nas marzy o utrzymaniu gładkiej skóry jak najdłużej. Depilowanie maszynkami, woskiem czy kremami do depilacji jest uciążliwe, gdyż trzeba często powtarzać te zabiegi. Wydaje się, że rozwiązaniem problemów związanych z częstym goleniem różnych części ciała jest depilacja laserowa. Czy warto się na nią zdecydować? Jaka jest jej przewaga nad innymi metodami depilacji?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg medycyny estetycznej polegający na usunięciu cebulek i korzeni włosów przy użyciu wiązki laserowej. Dzięki takiej metodzie już po kilku zabiegach można pozbyć się ok. 90% włosów. Barwnik w mieszkach włosowych pochłania energię lasera, co powoduje usunięcie części włosa odpowiedzialnych za jego wzrost i pojawienie się na powierzchni naszej skóry. Moc i czas naświetlania dopasowuje się indywidualnie do każdego klienta. Jest to zależne od koloru włosów, stanu skóry, koloru karnacji. Trzeba zaznaczyć, że jest to zabieg bezpieczny, ale jest kilka przeciwwskazań do jego wykonania i warto je poznać.

Kiedy nie można wykonać zabiegu depilacji laserowej?

Zabiegu depilacji laserowej nie można wykonać, gdy przyjmuje się leki fotouczulające. Należy je odstawić na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeśli jest się świeżo po antybiotykoterapii, to także należy odłożyć zabieg na później, przynajmniej dwa tygodnie później. Na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem nie można korzystać z solarium, opalania natryskowego czy samoopalaczy. Nie należy również przyjmować preparatów zawierających witaminę A i E. Zabiegu bezwzględnie nie można wykonać w przypadku choroby nowotworowej, a także po chorobie nowotworowej, jeśli widoczne są np. oparzenia po radioterapii. Wszelkie widoczne rany, owrzodzenia, zadrapania muszą zostać wygojone, inaczej pacjent nie zostanie dopuszczony do zabiegu. Oczywiście depilacji laserowej nie mogą wykonać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Trzeba również uważać na światło-uczulające zioła i odstawić je na dwa tygodnie przed zabiegiem. Tu można wymienić chociażby rumianek, arnikę górską, krwawnik czy nagietek. Oczywiście zabieg jest wykluczony w przypadku choroby grzybicznej albo aktywnych chorób wirusowych i bakteryjnych.

Czy zabieg depilacji laserowej jest przeznaczony jedynie dla osób z ciemniejszym owłosieniem?

Kiedyś rzeczywiście tak było, ale technologia idzie do przodu i obecnie także osoby o jasnej karnacji i z jasnymi włoskami mogą poddać się zabiegowi depilacji laserowej. W tym przypadku stosuje się specjalne urządzenie, które może emitować fale o trzech długościach. Dzięki temu laser sprawdza się przy każdym fototypie skóry. Dodatkowe długości fal skutecznie likwidują nawet jasne włoski, czy te wrastające. Zatem należy przed udaniem się do danego specjalisty sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje i czy jest w stanie wykonać zabieg depilacji laserowej w przypadku jasnej skóry i jasnych włosów. Osoby, które mają naturalnie ciemniejszą karnację i ciemne włosy nie będą miały problemu z dopasowaniem urządzenia do swojego typu skóry.

Czy warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej?

Biorąc pod uwagę fakt, że już po trzech lub czterech zabiegach depilacji laserowej będzie można zapomnieć o goleniu skóry zwykłą maszynką, jest to wystarczającą pokusą, by zdecydować się na depilację laserową. Dzięki niej będzie można organizować spontaniczne wyjścia na basen czy do sauny i nie zastanawiać się nad koniecznością depilacji. Bez wątpienia to znacząco ułatwia życie, zwłaszcza kobietom. Choć zabieg depilacji laserowej jest także dla mężczyzn, którzy chcą się pozbyć owłosienia z klatki piersiowej czy też nóg. W końcu są zawody, gdzie posiadanie wydepilowanego ciała jest ważne. Nie dotyczy to jedynie modeli, ale również sportowców, którzy dzięki depilacji mogą osiągać lepsze wyniki. Kolarz dzięki gładkiemu ciału może łatwiej pokonywać opór powietrza, a pływak – opór wody. Gładkie ciało ważne jest także dla biegaczy czy triathlonistów. Oczywiście ma istotne znaczenie także w sportach sylwetkowych. Wydepilowane ciało może być ważne także dla ratownika, policjanta czy żołnierza. Warto wiedzieć, że na wydepilowanej skórze łatwiej goją się rany. Łatwiej też się je opatruje. Zatem jak widać zabieg depilacji laserowej może być przydatny dla każdego i zdecydowanie warto się na niego zdecydować.

Pamiętajcie, że przed zabiegiem (2-3 dni wcześniej) należy ogolić włosy maszynką do golenia, oczywiście na mokro, aby nie zostały podrażnienia. Nie można usuwać ich woskiem ani pęsetą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *